یادگیری کرونا زیستی، اقتصاد گردشگری را نجات می دهد

جاوید سبحانی با اشاره به شیوع کرونا و ایجاد محدودیت هایی که باعث شده هتلهای استان کرمان روزهای بسیار سختی را سپری کنند، گفت: اشغال هتلهای استان کرمان در این ایام حداکثر و در بهترین حالت به 15 درصد رسیده است و در شهر کرمان نیز درصد اشغال هتل ها 25 درصد است.

  • کد خبر: 557
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 22 مهر 1399 - 10:50

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آثار اقتصادی کرونا و به نقل از همگردی، جاوید سبحانی،رئیس جامعه حرفه ای هتلداران استان کرمان تعدیل نیروها را یکی از ناراحت کننده ترین موضوع این روزهای هتلداران استان کرمان دانست و بیان کرد: در طول 7 ماه گذشته حدود 43 درصد از نیروهای هتلهای استان تعدیل شده اند و هتلداران روزگار بسیار سختی را به لحاظ اقتصادی سپری می کنند و اگر هتلها این روزها باز هستند هیچ سودی نمی کنند و فقط برای حفظ نیروهایشان و روشن بودن چراغ هتلشان، باز می باشند.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران استان کرمان با تاکید برآنکه اکنون هیچ هتلداری به دنبال سود نیست، تصریح کرد: متاسفانه، دولت حمایت لازم را از هتلداران در این دوران انجام نداده و فقط یک وام کارا بوده که به دلیل سود بالای آن مورد استقبال هتلداران قرار نگرفت و حدود 5 درصد هتلداران از تسهیلات کارا استفاده کرده اند و انتظار می رفت تسهیلات با بهره کم به هتلداران داده می شد.

وی درباره اقدام هتلها برای جذب مسافر در دوران کرونایی بیان کرد: تمرکز استان و کشور در حال حاضر تنها بر روی گردشگری داخلی است، زیرا بدلیل شیوع کرونا گردشگری خارجی کاملا متوقف شده و تنها گردشگری ورزشی و اداری، بیزینیسی و تجاری را داریم.

جاویدی افزود: گردشگری تفریحی بدلیل تبلیغات برای عدم سفرهای غیر ضروری تحت تاثیر قرار گرفته است، اما ما معتقدیم که سفر با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و سفرهای هوشمند عامل شیوع کرونا نخواهند بود.

وی با بیان اینکه باید کرونازیستی را یاد بگیریم و در این شرایط کرونایی علی رغم همه محدودیت ها باید کار و زندگی کنیم تاکید کرد: باید سفرهای هوشمند و سفرهای مسئولانه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی را ترویج دهیم که قطعا با این نوع برنامه ریزی هتلها از وضعیت بحرانی بیرون خواهند آمد.

رئیس جامعه هتلداران حرفه ای استان کرمان از برنامه های استان کرمان برای پسا کرونا سخن به میان آورد و اظهار کرد: پس از پایان کرونا برای کادر بهداشت و درمان تحفیفات بسیار بالایی در نظر گرفتیم تا بتوانیم هم بخشی از گردشگری از دست رفته را ترمیم کنیم و هم خدمتی به کسانی که در این دوران سخت فداکارانه به مردم خدمت رسانی کرده اند، کرده باشیم.

بیشتر بخوانید: 

وی تصریح کرد: در استان کرمان 90 واحد اقامتی پذیرایی تحت پوشش جامعه حرفه ای هتلداران داریم که 910 نفر در آنها تا قبل از شیوع کرونا مشغول به کار بودند که متاسفانه، با شیوع کرونا حدود 300 نفر از آنها تعدیل شده اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف