گیلانی‌ها 255 میلیاردتومان وام کرونایی گرفتند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: این استان با پرداخت 255 میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان از کرونا از صدرنشینان پرداخت این وام در کشور است.

  • کد خبر: 559
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 22 مهر 1399 - 11:10

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا عباس علیزاده خبر داد: تا کنون برای 46 هزار و 100 درخواست استفاده از تسهیلات برای دارندگان مشاغل آسیب دیده از کرونا پرونده تشکیل شده که مجموع تسهیلات این تعداد پرونده رقمی معادل 430 میلیارد تومان است که 255 میلیارد تومان از این میزان را تا کنون بانک های عامل استان پرداخت کرده اند.

وی تصریح کرد: شهرستانهای تالش با 72 درصد، سیاهکل با 71 درصد و  املش 68 درصد رتبه اول تا سوم را از لحاظ بیشترین میزان تسهیلات پرداختی دارند  و شهرستان های لنگرود  با53 درصد، رودسر 50 درصد و آستانه اشرفیه با 48 درصد کمترین پرداختی را  در استان داشته اند.  

وی با بیان اینکه بیشترین پرداخت تسهیلات کرونا در بین بانک های عامل استان مربوط به بانک ملی با  92 میلیارد تومان، بانک صادرات 37 میلیارد تومان و سپه با 29 میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: در این میان از تسهیلات درخواست شده از بانک های عامل بیشترین تحقق مربوط به بانک سینا با 92 درصد، موسسه ملل 80 درصد و  بانک صادرات 77 درصد بوده است.

به گزارش ایرنا؛ تسهیلات پرداختی به آسیب دیدگان کرونا به 14 رسته شغلی اختصاص دارد که ثبت نام و پرداخت این تسهیلات به افراد واجد شرایط در دو مرحله بیمه شدگان و غیر بیمه شدگان انجام می شود.

دولت به ازای هر کارفرما که به صورت خویش فرماست مبلغ شش میلیون تومان و به ازای شغل هایی که به صورت غیر رسمی و بیمه ای کار انجام می دهند، هشت میلیون تومان پیش بینی کرده است.

بیشتر بخوانید: 


همچنین در مرحله مشاغل آسیب دیده برای واحدهایی که بر اساس پروتکل های مشخص شده از سوی  دولت موظف به تعطیلی واحدهای تولیدی و خدماتی خود شدند برای هر شغل بیمه ای 16 میلیون تومان اما برای شغل های متاثر از کرونا که خود واحدهایشان را تعطیل کرده بودند 12 میلیون تومان در نظر گرفته است.  برای مشاغلی همچون رانندگان که به صورت خویش فرما کار می کنند نیز 6 میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف