فراخوان اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ، هنر و رسانه اعلام شد

ثبت‎نام فعالان حوزه فرهنگ ناشران برای دریافت تسهیلات حمایتی قرض‌الحسنه ویژه از 23 مهرماه آغاز می‎شود.

  • کد خبر: 568
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 23 مهر 1399 - 11:21

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از خبرگزاری میزان، طبق اعلام روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این تسهیلات حمایتی کم‎بهره به منظور حمایت از صنوف فعال فرهنگی، حفظ فرصت‎های شغلی و رونق صنایع فرهنگی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان فرهنگی (ناشران) اعطا می‎شود.

فعالان فرهنگی و مدیران کسب و کار‌های انتشاراتی می‎توانند از روز چهارشنبه 23 مهرماه با مراجعه به آدرس الکترونیکی www.tohfeh.gov.ir نسبت به ثبت‎نام اقدام کنند.

متقاضیان می‎توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت تسهیلات حمایتی با شماره 38512668 (خانم کنجکاو) تماس بگیرند.

بیشتر بخوانید:

همچنین فراخوان سایر شاخه‌ها و زیرشاخه‎های مرتبط با کسب و کار‌های فرهنگی متعاقبا اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، معاونت امور فرهنگی امیدوار است از طریق تزریق نقدینگی به صنعت نشر کشور، فعالان در بخش‌های مختلف این صنعت مانند پدیدآورندگان اعم از نویسنده، تصویرگر، مترجم، ویراستار، ناشران، فعالان در چاپ و توزیع و فروش کتاب بتوانند با دغدغۀ کمتری در این اوضاع اقتصادی ناشی از کرونا، به فعالیت فرهنگی خود ادامه دهند.

این اقدام بخشی از حمایت‎های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی برگزار نشدن نمایشگاه کتاب تهران است. پیش از این نیز معاونت امور فرهنگی با برگزاری طرح تابستانه کتاب، تسویه سریع کتاب‎های خریداری شده از ناشران، تسریع در توزیع کاغذ دولتی میان ناشران، خرید کتاب از ناشران استانی و تمدید تفاهم‎نامه با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای ارسال محموله‎های فرهنگی (کتاب) تلاش کرد تا از ناشران و حلقه‎های مرتبط با نشر حمایت کند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف