از ساعت 24 امشب اجرا می شود
جزئیات منع آمد و شد در 5 کلان‌شهر کشور

وزیر بهداشت گفت: روز گذشته از رییس جمهور درخواست کردم که اجازه دهند در پنج شهر مهم که شیوع کرونا بالاست مانند کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد اعلام کنیم که موافقت کردند.

  • کد خبر: 574
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 23 مهر 1399 - 13:45

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از خبرگزاری میزان، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان صبح امروز (چهارشنبه 23 مهر) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع کرونا اظهار داشت: با بررسی‌هایی که روی ویروس کرونا داشتیم متاسفانه ویروس دچار جهش‌ها و تغییراتی شده است. در سرعت انتشار و گرفتار کردن جمعیتِ بیشتر سرعت عمل بیشتری پیدا کرده و این زنگ خطری برای کشور برای رعایت فاصله گذاری، مسافرت‌ها و استفاده از ماسک است.

وی ادامه داد: روز گذشته از رییس جمهور درخواست کردم که اجازه دهند در پنج شهر مهم که شیوع بالاست مانند کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد اعلام کنیم که بلافاصله موافقت کردند و به دستگاه‌های مربوط ابلاغ کردند.

 در همین ارتباط،  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: طرح منع رفت و آمد از ساعت 24 امشب چهارشنبه تا ظهر روز یکشنبه اجرا خواهد شد. تمام سفر ها «از» یا «به» کلانشهرهای تهران، کرج، مشهد، ارومیه و اصفهان ممنوع است.
جهانپور افزود:محدودیت ها شامل تردد وسایل حمل و نقل عمومی نیست. پلاک های بومی هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند اما حق خروج از آنجا را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف