در پی اوج‌گیری بحران بیماری
آلمان هم محدودیت‌های کرونایی را تشدید می‌کند

دولت آلمان اعلام کرد که با افزایش شمار مبتلایان به بیش از پنج هزار نفر در روز، این کشور تدابیر سختگیرانه تری را اتخاذ خواهد کرد.

  • کد خبر: 582
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 26 مهر 1399 - 12:05

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از دویچه وله با افزایش بی سابقه شمار مبتلایان به کرونا در آلمان- حدود پنج هزار مورد ابتلاء در روز- مقامات این کشور تدابیر سختگیرانه ای را در خصوص استفاده از ماسک و تعداد مجاز افراد برای گردهمایی وضع کردند.

در واقع با ورود آلمان به مرحله‌ای «تعیین کننده» در عرصه مقابله با شیوع کرونا در این کشور، مقامات دولتهای فدرال و ایالتی آلمان با اعمال «محدودیت‌های قابل توجه» بر ارتباط میان شهروندان موافقت کردند.

در همین راستا، در نشستی 8 ساعته که با حضور «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و مقامات دولتهای فدرال و ایالتی این کشور برگزار شد، تدابیر سختگیرانه ای شامل محدودیت‌ها بر شمار افراد شرکت کننده در جمع‌های خصوصی و مقررات منع آمد و شد در کافه‌ها و رستوران‌های مناطقی که به عنوان کانون این بیماری شناخته می‌شوند، وضع شد.

مرکل در این باره گفت: «من متقاعد شدم که آنچه ما اکنون انجام می‌دهیم، برای پشت سر گذاردن این پاندمی تعیین کننده خواهد بود». وی در ادامه افزود: «ما در حال حاضر در مرحله افزایش تصاعدی هستیم؛ و شمار روزانه مبتلایان این را نشان می دهد».

صدراعظم آلمان همچنین از شهروندان جوان این کشور خواست تا از شرکت در مهمانی‌ها پرهیز کنند.

گفتنی است که نشست روز چهارشنبه مقامات آلمان با صدراعظم این کشور در پی افزایش شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 5،000 نفر در روز برگزار شد؛ رقمی که از زمان اعمال سیاستهای فاصله گذاری اجتماعی در این کشور اروپایی تاکنون بی سابقه بوده است.

برخی از این تدابیر عبارتند از:

- در شهرها و مناطقی که خطر کرونا بالاست، تمام کافه‌ها و رستوران‌ها از ساعت 23 تعطیل می‌شوند.

- مناطقی که طی یک هفته از جمعیت بالای 100 هزار نفر بیش از 50 نفر ابتلای جدید وجود داشته باشد، مناطق "پرخطر" ارزیابی می‌شوند.

- در شهرهایی که طی هفته از هر 100 هزار نفر بیش از 35 نفر به ویروس کرونا دچار شوند، در تمام اماکن عمومی ماسک اجباری می‌شود.

- در مناطق پرخطر، یعنی بیش از 50 ابتلای تازه در جمعیت 100 هزار نفری، حداکثر ده نفر می‌توانند در فضای بسته جمع شوند. چنانچه به رغم این مقررات، میزان ابتلاء همچنان بالا رود، آنگاه رقم افراد مجاز به پنج نفر محدود می‌شود.

- در مهمانی‌های خانوادگی در مناطق "پرخطر" حداکثر ده نفر از دو خانوار اجازه جمع شدن دارند.

- برخی از مقام‌های ایالت‌ها خواهان مقرراتی ساده گیرانه تر هستند، اما آنگلا مرکل بر مقررات مشخص و همگانی تأکید کرد.

مرکل همچنین تصریح کرده است که با تعطیلی کامل زندگی روزمره، مشابه آنچه در بهار پیش آمد، مخالف است. او خواستار ادامه فعالیت اقتصاد و مدرسه‌ها و کودکستان‌ها شد.

مؤسسه علمی روبرت کخ روز چهارشنبه (14 اکتبر) از 5132 مورد تازه ابتلاء به ویروس کرونا طی 24 ساعت گزارش داد؛ این رقم تنها یک روز قبل 4122 نفر بود.

کشورهای بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و هلند نیز از بالا رفتن میزان شیوع ویروس خبر داده و بر همین میزان مقررات مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده‌اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف