در جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا بررسی شد:
کمک به کشاورزان و افزایش رسته‌های آسیب‌دیده

در دهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، پیشنهادات وزارت جهاد کشاورزی برای کمک و پرداخت هزینه به بخش‌های آسیب‌دیده در حوزه کشاورزی و همچنین اضافه شدن برخی رسته‌ها و کسب‌و کارهای این حوزه به رسته‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ارائه، بحث و بررسی شد.

  • کد خبر: 59
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 8 ارديبهشت 1399 - 22:21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمد نهاوندیان در این جلسه با اشاره به ضربه‌های شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد ایران و جهان، تاکید کرد که به دنبال این هستیم با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه، واحد‌های تولیدی در کشور بتوانند به کار خود ادامه دهند تا وضعیت اشتغال کارگران و جوانان ایرانی آسیب نبیند.

 وی تصریح کرد: «خوشبختانه با رویکرد جامعه‌نگر نظام و دولت تدبیر و امید، بازگشایی مشاغل اقتصادی و کسب وکارها با روند تدریجی خوبی پیش رفت.»

در این جلسه پیشنهادات وزارت جهاد کشاورزی برای کمک و پرداخت هزینه به بخش های آسیب دیده در حوزه کشاورزی و همچنین اضافه شدن برخی رسته ها و کسب و کارهای این حوزه به رسته‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا ارائه، بحث و بررسی شد.

در ادامه جلسه نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته پیشنهادی «تشویقی تجارت الکترونیکی» و پیشنهادات در زمینه فروش اینترنتی که همزمان با شیوع بیماری کرونا در کشور به صورت یک پویش آغاز شد و همچنین توسعه تجارت الکترونیکی به کشورهای منطقه را ارائه کرد که این بسته پیشنهادی توسط اعضای جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مصوبه پیشنهادی وزارت راه‌وشهرسازی در زمینه قراردادهای اجاره یا رهن واحد‌های مسکونی در دوران شیوع کرونا و همچنین اقدامات، برنامه‌ها و منابع مورد نیاز صندوق نوآوری و شکوفایی در مقابله با بیماری کرونا نیز از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح و بررسی شد.

دهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا عصر دوشنبه به ریاست معاون اقتصادی رئیس جمهور و با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شد.