محسن هاشمی: نظر شورای شهر تعطیلی کامل تهران است

رئیس شورای شهر تهران گفت: با توجه به آلودگی هوا که برای حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب نیست و اینکه در اوج ابتلا به کرونا هستیم، شورای شهر نظرش این است که شهر تهران تعطیل شود.

  • کد خبر: 592
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 27 مهر 1399 - 13:26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه علنی امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پیش از شروع جلسه تاکید کردم وضعیت شهر تهران در حوزه مقابله با کرونا نگران‌کننده است، گفت: با توجه به آلودگی هوا شرایط برای حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب نیست. باید فکر اساسی شود و چون در اوج ابتلا به کرونا هستیم، نظر شورای شهر این است که شهر تهران تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه همیشه در روزهای آلودگی هوا تهران تعطیل می‌شد، ابراز داشت: اما در شرایط حاضر لازم است ستاد ملی کرونا به جای هشدار، اقدام ویژه‌تری بکند.

هاشمی در ادامه به تشریح کلیات اتفاقات جلسه امروز شورای شهر پرداخت و گفت: نزدیک به دو سال است بحث اصلاح ساختار جدید مطرح شده و در 9 ماه پیش شورا بر روی آن کار کرده بود و با توجه به اینکه وارد دوره کرونا شدیم شهرداری تصمیم گرفت لایحه را پس بگیرد اما چون دیر درخواست داده بود این درخواست رد شد.

وی دلائل استرداد نامه را این دانست که شرایط کشور و تهران تغییر کرده است و می‌گویند شاید نتوانیم به دلیل مسائل معیشتی ریزش مورد نظر را داشته باشیم تا تمهید جدیدی ایجاد شود.

رئیس شورای شهر در خصوص مساله خیرین مسکن‌ساز که از سوی اعضا مطرح شده است، افزود: که با توجه به مشکلات مسکن، شهرداری تصمیم دارد سهم خودش را برای ساخت مسکن با قیمت پایین‌تر به سرانجام برساند که کلیات آن رای نیارود.

بیشتر بخوانید:

وی درباره وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: بالای 200 اتوبوس بر اساس قرار داد به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می‌شود و با اعتبار در نظر گرفته به بازآفرینی اتوبوس‌های فرسوده می‌پردازیم اما آنچه ما دل‌مان می‍خواست در این دوره مدیریت شهری اتفاق نیفتاد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف