1521 نفر از شاغلان گنابادی مشمول تسهیلات حمایتی کرونا قرار گرفتند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد گفت: هزار و 325 پرونده مشاغل آسیب دیده کرونا با اشتغال هزار و 521 نفر در بخشهای مختلف این شهرستان طی 6 ماه گذشته مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا قرار گرفتند.

  • کد خبر: 598
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 28 مهر 1399 - 09:48

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از ایرنا، سید جعفر احمدی در جلسه شورای هماهنگی بانکهای گناباد افزود: از نظر ریالی مبلغ 115 میلیارد و 400 میلیون ریال به افراد متقاضی  پرداخت شد.

وی ادامه داد: این تسهیلات از میان دو هزار و 163 پرونده واحدها و مشاغل آسیب دیده کرونای این شهرستان که از ابتدای امسال تاکنون برای دریافت  239 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات حمایتی کرونا به بانکهای عامل معرفی شدند پرداخت شده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد گفت: 693 پرونده مشاغل آسیب دیده کرونا هم برای دریافت 103 میلیارد و 900 میلیون ریال در بانکهای عامل گناباد در دست بررسی است که  بیشترین تعداد آن به میزان 408 پرونده در شعب بانک ملی است و بانکهای ملت و صادرات با 367 و 120 و بانکهای  سپه و تجارت هر کدام با 72 پرونده در دست بررسی در ردیفهای بعدی قرار دارند.

احمدی افزود: این شهرستان از نظر پرداخت تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب دیده کرونا طی سال جاری در رتبه سوم و از لحاظ میزان تسهیلات ابلاغ شده در ردیف پنجم استان خراسان رضوی قرار دارد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار گناباد هم با اشاره به اینکه 117 پرونده تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در این شهرستان در ستاد استانی مدیریت امور شعب بانکهای استان خراسان رضوی در دست بررسی است توجه و اهتمام بیشتر مسوولان ذیربط بانکهای استان نسبت به سرعت بخشی بررسی و تعیین تکلیف این پرونده ها و ارجاع آنها به شعب مربوطه خود در شهرستان گناباد را خواستار شد.

احمد سفری با اشاره به این که آخرین مهلت دریافت تسهیلات به واحدها و مشاغل آسیب دیده کرونا پایان مهرماه جاری است و قابل تمدید نیست از متقاضیان دارای شرایط که تاکنون ثبت نام کرده اند خواست طی دو روز آینده برای تکمیل مدارک خود اقدام کنند.  

وی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از ظرفیتهای خوب حمایت از  اشتغال و رونق اقتصادی مناطق روستایی ذکر کرد و  هم افزایی و اهتمام شبکه بانکی این شهرستان در پرداخت تسهیلات این بخش را خواستار شد.

بیشتر بخوانید:

معاون فرماندار گناباد از متصدیان واحدهای تولیدی و اشتغالزایی مستقر در مناطق روستایی و متقاضی دریافت این تسهیلات خواست که نسبت به بیمه کردن شاغلان خود برای سهولت در دریافت تسهیلات یاد شده اقدام کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف