160پرداخت میلیارد تومان تسهیلات کرونا در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: 160 میلیارد تومان تسهیلات خسارت ناشی از کرونا به 18 هزار و 499 فقره پرونده با اشتغال 20 هزار و 876 نفر پرداخت شده است.

  • کد خبر: 599
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 28 مهر 1399 - 10:00

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب در جلسه مشترک شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در اتاق بازرگانی خرم آباد بیان کرد: توجه به اشتغال روستاییان در اولویت برنامه های این دستگاه در دولت تدبیر و امید بوده است و با 2 هدف جذب سهم استان از این اعتبارات و جذب درست در استان پیگیری شده است .

وی با بیان اینکه اشتغال روستایی باعث حفظ سکونت و اشتغالزایی می شود افزود: مهاجرت معکوس با اجرای طرح های اشتغالزایی در لرستان مشاهده می شود و نظارت بر این موضوع در استان در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: 250 میلیارد تومان به مرحله عقد قراداد و پرداخت رسیده است و بالغ بر یک هزار و 275 طرح در این راستا در حال اجرا است و تلاش می شود که با بهره برداری این طرح هازمینه  اشتغالزایی پنج هزار نفر ایجاد شود.

آشتاب عنوان کرد: اختیار رسته و نوع پذیرش طرح به کارگروه اشتغال استان واگذار شود تا متناسب با ظرفیت ها کار شود.

وی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا در استان اشاره کرد و گفت: 29 هزار و 194 پرونده برای حفظ اشتغال با ظرفیت 36 هزار و 170 نفر اشتغالزایی با اعتباری معادل 290 میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده است که از این تعداد 18 هزار و 499 فقره با اشتغال 20 هزار و 876 نفر با اعتبار 160 میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: پرونده های متشکله در سیستم بانکی نیازمند فرصت هستند و محدودیت ها باعث شده که پرداخت تسهیلات با سرعت کمتری انجام شود و مدت زمان گرداخت باید تا پایان آذر ماه تمدید شود.

وی افزود: طرح های کلنگ زنی شده مورد توجه قرار گیرند و در تعیین تکلیف آنها تسهیل شود و واحد فارسیت دورود از سال 94 تاکنون تعطیل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آشتاب اظهار کرد: از محل اعتبارات سیل150 میلیارد ریال برای استان در نظر گرفته شد که تاکنون 68 میلیارد ریال تخصیص یافته است که تقاضا می شود مابقی این اعتبار تخصیص یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتاعی لرستان ادامه داد: در شهرستان دلفان، رومشکان و چگنی شعبات بانک توسعه تعاون نداریم و برای حمایت از کسب و کارهای کوچک نیازمند شعبه هستیم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: 25 هزار بافنده صنایع دستی در لرستان فعال هستند که حدود پنج هزار نفر بیمه هستند و کارگران ساختمانی استان نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف