در جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا به تصویب رسید:
اعطای تسهیلات 60 میلیون ریالی به رانندگان

در آخرین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، اعطای تسهیلات 60 میلیون ریالی با نرخ 12 درصد به رانندگان مسافربر برون و درون شهری با بیمه خویش‌فرما به تصویب رسید که مراحل اجرای آن از طریق وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام خواهد شد.

  • کد خبر: 60
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 29 ارديبهشت 1399 - 22:42

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در سیزدهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، آخرین وضعیت پرداخت وام یک میلیون تومانی به یارانه بگیران مورد بررسی قرار گرفت و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی در این راستا به جلسه ارائه کرد.

همچنین در این جلسه پس از بررسی و تبادل نظر اعضای کارگروه درباره دستورالعمل نحوه اعطای تسهیلات به شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل برون و درون شهری، اعطای تسهیلات 60 میلیون ریالی با نرخ 12 درصد به رانندگان مسافربر برون و درون شهری با بیمه خویش‌فرما به تصویب رسید که مراحل اجرای آن از طریق وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام خواهد شد.

در جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا در خصوص چگونگی ارائه تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا، گزارشی ارائه و نیز دستورالعمل اعطای تسهیلات برای کسب‌وکارهای مرتبط با بخش حمل‌ونقل مسافر برون شهری در حوزه حمل‌ونقل هوایی و ریلی با هدف پیشگیری از توقف فعالیت‌ها و حفظ اشتغال در این رسته بررسی و تایید شد تا پس از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا از طریق وزارت راه‌وشهرسازی مورد اقدام قرار گیرد.

بر اساس این مصوبه شرکت‌های فعال حوزه حمل‌ونقل هوایی و ریلی از 3 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات برخوردار خواهند شد.

 جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا، به ریاست دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شد.