331 هزار نفر از صاحبان مشاغل آسیب‌دیده، وام حمایتی دولت گرفتند
30 آبان؛ آخرین مهلت بانک‌ها برای پرداخت وام به بنگاه‌ها

مهلت ثبت‌نام بنگاه‌ها برای دریافت وام حمایتی دولت به پایان رسید و بانک‌ها نیز موظف شدند تا پیش از پایان آبانماه پرونده همه متقاضیان را بررسی و به مشمولان، تسهیلات پرداخت کنند.

  • کد خبر: 610
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 29 مهر 1399 - 10:08

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا شهرزاد دانشمندی مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در بیست و نهمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اعلام کرد: تا پایان روز 28 مهرماه بیش از 331 هزار نفر از متقاضیان تسهیلات ویژه دولت برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا (صاحبان مشاغل و بنگاه‌ها) موفق به دریافت این وام شده‌اند و پرونده بیش از 238 هزار بنگاه دیگر نیز در فرایند بررسی و پرداخت قرار دارد.

به گفته او تا کنون جمعا 6200 میلیارد تومان وام از سوی بانک‌ها به کسب‌وکارها پرداخت شده که از این مقدار، 1300 میلیارد تومان به شرکت‌های معظم حمل‌ونقلی اختصاص یافته و باقی مبلغ (4900 میلیارد تومان) نیز به رسته‌های 14 گانه شغلی که آسیب بیشتری از کرونا دیده بودند، پرداخت شده است.

بر اساس آمار مربوط به سامانه کارا مجموع ارزش تسهیلات در دست بررسی نیز 7300 میلیارد تومان است که پس از تعیین تکلیف از سوی بانک‌ها به مشمولان پرداخت خواهد شد.

در ادامه نیز محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهوری و رییس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا با تاکید بر لزوم شتاب‌دهی به فرایند پرداخت وام به متقاضیان، پایان آبان ماه را مهلت پایانی بانک‌ها برای تعیین تکلیف نهایی پرونده‌های در دست بررسی و پرداخت وام به مشمولان تعیین کرد.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف