راهکار یک کارشناس برای حفظ اشتغال
اختصاص درصدی از فروش تولید به کارگران

یک کارشناس حوزه کار اختصاص درصدی از فروش محصولات تولیدی به کارگران را در تقویت قدرت معیشت کارگران اثرگذار دانست و بر لزوم حفظ اشتغال نیروهای کار در ایام کرونا تاکید کرد.

  • کد خبر: 614
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 29 مهر 1399 - 10:47

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا حمید نجف درباره راهکار تقویت بازار کار و حمایت از کارگران در ایام کرونا اظهار کرد: اگر بر لزوم حفظ اشتغال موجود در بنگاهها تاکید می‌کنیم به این دلیل است که در ایام کرونا که بازار کار بسیاری از کسب و کارها راکد است، نیروهای کار دغدغه از دست دادن شغل نداشته باشند.

وی ادامه داد: در همین ایام می شنویم که برخی از کارخانه ها از ظرفیت‌های نهفته در بخش‌های مختلف خود استفاده کرده‌ و فرصت‌های شغلی جدیدی را با به کارگیری نیروهای کار جدید به وجود آورده‌اند.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: اینکه یک کارخانه فرضا تولید ماکارونی در کنار تولید روزانه خود، یک خط تولید ماسک راه اندازی و عده‌ای را مشغول کار کرده نه تنها عیب نیست بلکه باعث افتخار است و باید چنین کارخانه‌هایی را مورد تشویق و حمایت قرار داد.

این کارشناس حوزه کار بر لزوم تعیین سهم کارگران از تولید به عنوان یکی از راه‌های تقویت قدرت معیشت کارگران تاکید کرد و گفت: وقتی تولیدکنندگان و شرکت‌های خدماتی کالا و خدمات خود را بر اساس قیمت دلار و تحت تاثیر نوسان نرخ ارز عرضه می‌کنند طبیعی است که باید سهم کارگران را از افزایش درآمدی که حاصل می شود کنار بگذاریم و کارگران را در سود تولید شریک کنیم. نمی‌توانیم یکبار در سال دستمزد تعیین کنیم ولی چند بار قیمت‌گذاری داشته باشیم لذا معقتدم باید برای کارگران درصدی از فروش محصولات درنظر گرفته شود و از محل افزایش درآمد و و سود تولیدات سهم داشته باشند.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف