اهدای 2هزار تبلت به دانش‌آموزان استان بوشهر از سوی وزارت نفت

مسئول سامانه شاد در اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با توجه به گسترش آموزش مجازی به دلیل شیوع ویروس کرونا، بزودی با همت وزارت نفت 2 هزار تبلت در اختیار دانش‌آموزان نیازمند این استان قرار می‌گیرد.

  • کد خبر: 618
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 29 مهر 1399 - 11:46

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا، عبدالرضا بندری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: برای خرید این تبلت‌های دانش‌آموزی سه میلیارد تومان اعتبار توسط وزارت نفت تامین شده‌است.

وی بیان کرد: از این شمار تبلت یکهزار و 750 تبلت به دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد و 250 مورد دیگر نیز به دانش‌آموزان زیر پوشش بهزیستی این استان اهدا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بندری اضافه کرد: لیست دانش‌آموزان نیازمند هر مدرسه حتی کسانی که زیر پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نیستند تهیه شده و براین اساس با تائید کمیته امداد و بهزیستی این تبلت‌ها در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین تلاش می‌شود از توان خیران برای تامین ابزار آموزش مجازی مورد نیاز دانش‌آموزان این تهیه شود.

مسئول سامانه شاد اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سال گذشته 300 مدرسه این استان به دلیل قرار گرفتن در مناطق صعب العبور از داشتن اینترنت محروم بودند که امسال با تلاش شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مشکل تعدادی از این مدرسه‌ها با تامین مودم بی سیم برطرف و در زمان حاضر تنها 22 مدرسه از اینترنت محروم هستند.

وی اضافه کرد: براین اساس مشکل دانش‌آموزان مدرسه‌هایی که مشکل اینترنت دارند از طریق صدا و سیما و درسنامه‌ برطرف شده‌است.

بندری یادآور شد: در زمان حاضر یکهزار و 629 آموزشگاه معادل 90 درصد مدرسه‌های شهری و روستایی این استان زیر پوشش اینترنت قرار دارند.

مسئول شبکه شاد اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر  اظهار کرد: همچنین مشکل سامانه شاد با توجه به پهنای باند از نظر سرعت و قطعی مکرر اینترنت برطرف و نسبت به قبل بهتر شده و با رصد روزانه مشکلات این شبکه تلاش می‌شود فضایی مناسب برای آموزش دانش‌آموزان فراهم شود.

وی برضرورت رعایت زمان آموزش از سوی معلمان با هدف پرهیز از ترافیک و روان سازی کار تاکید کرد.

مسئول سامانه شاد اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در زمان حاضر 50 درصد از مقدار سرعت و پهنای باند شبکه شاد در استان بوشهر مورد استفاده قرار گرفته و هنوز 50 درصد این ظرفیت خالی است. 

وی یادآور شد: براساس آخرین آمارها 85 درصد دانش‌آموزان، 99 درصد مدیران و 98 درصد از معلمان به سامانه شاد متصل هستند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف