حریرچی هشدار داد
سونامی مرخصی‌های استعلاجی کرونا در کادر درمان

معاون کل وزارت بهداشت گفت: روزانه حدود 70 تا 130 نفر از کادر درمان بیمارستان‌های بزرگ تهران به مرخصی استعلاجی کرونا می‌روند.

  • کد خبر: 650
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 3 آبان 1399 - 11:35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آقار اقتصادی کرونا به نقل از مهر، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که نیروهای بهداشت و درمان کشور نزدیک به 9 ماه است شبانه روز مشغول خدمت به مردم و بیماران هستند، به خبرنگار مهر، گفت: کادر ما خسته و فرسوده شده اند.

او با اشاره به شرایط کرونا در تهران و حجم بیماران بستری، افزود: روزانه حدود 70 تا 130 نفر از کادر درمان بیمارستان‌های بزرگ تهران به مرخصی استعلاجی کرونا می‌روند و همین مسئله باعث می‌شود سایر نیروها متحمل کار بیشتری شوند و در نتیجه توان آنها نیز تحلیل برود.

معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به آمار رو به افزایش بیماران بستری در هفته‌های اخیر، نسبت به فرسودگی تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها هشدار داد و گفت: دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و سی تی اسکن به رغم افزایش ظرفیت، دچار فرسودگی شده‌اند.

او تاکید کرد: راه مقابله با کرونا در تغییر رفتار تک‌تک ما است. اگر قرار باشد به همین صورت ادامه دهیم و رفتار بهداشتی و اجتماعی خود را در مقابله با کرونا اصلاح نکنیم، قطعاً با شرایط سخت‌تری مواجه خواهیم شد.

حریرچی ادامه داد: فقط با تغییر رفتار و نگرش اجتماعی می‌توانیم با این بیماری مقابله کنیم.

بیشتر بخوانید:

حریرچی افزود: بیمار کرونایی که در جامعه ظاهر می‌شود و خانواده خودش و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد، رفتار غیر اخلاقی و غیر انسانی دارند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف