تعطیلی بیش از 170 مهدکودک در پی شیوع ویروس کرونا در تهران

کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی استان تهران از تعطیلی بیش از 170 مهدکودک در پی شیوع ویروس کرونا در تهران خبر داد.

  • کد خبر: 655
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 3 آبان 1399 - 12:31

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پویش آثار اقتصادی کرونا، پروانه ثمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تعطیلی بیش از 170 مهدکودک در سطح استان تهران اظهار کرد: متأسفانه در پی شیوع ویروس کرونا و با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش هزینه‌ها از جمله اجاره و رهن ساختمانها و...؛ 173 مهدکودک در سطح استان تهران تعطیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: از این تعداد 81 مهدکودک در شهر تهران، 10 مهدکودک در شهرستان ری، 61 مهدکودک در شمیرانات و مابقی در سایر شهرستانهای استان تهران در پی  شیروع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند.

کارشناس مسئول دفتر کودکان و نوجوانان بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: هم اکنون 862 مهدکودک در سطح استان تهران فعالند که تعدادی از آنها نیز با توجه به شرایط اقتصادی در آستانه تعطیل شدن قرار دارند که باید تمهیداتی در این زمینه اتخاذ شود.

ثمودی با بیان اینکه هم اکنون از یک سوم ظرفیت‌های مهدهای کودک برای حضور کودکان استفاده می‌شود گفت: این شرایط متأسفانه وضعیت نامناسبی را برای ادامه کار مهدهای کودک ایجاد کرده است چرا که علاوه بر افزایش هزینه‌های خدمات، هزینه اجاره‌بها و رهن ساختمانها افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت در حال حاضر و با توجه به بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان بهزیستی شهریه مهدهای کودک 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است همچنین هیچگونه رقم اضافی از خانواده‌ها دریافت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف