اقتصاددانان هشدار دادند
رکود ثانویه در انتظار اقتصاد اروپایی

بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی حوزه یورو همزمان با آغاز موج دوم کرونا در این قاره متوقف شد و اقتصاد این منطقه را در آستانه رکودی دوباره قرار داد.

  • کد خبر: 671
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 5 آبان 1399 - 10:52

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از رویترز، در ماه جاری با شکل‌گیری موج دوم کرونا در قاره اروپا فعالیت‌های اقتصادی منطقه یورو دوباره سقوط کرد و خطر رکود اقتصادی ثانویه این منطقه را افزایش داد.

90 درصد اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز این هفته اعتقاد داشتند با ریسک بالای تشدید شیوع مجدد کرونا در اروپا که در برخی نقاط باعث وضع مجدد محدودیت‌های قرنطینه‌ای شده است، ریکاوری تازه شکل گرفته اقتصاد این منطقه متوقف خواهد شد.

برت کولجین از بانک آی‌ان‌جی می‌گوید: پی‌ام‌آی منطقه یورو تأیید می‌کند که فشار موج دوم کرونا بر اقتصاد منطقه یورو هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. در این لحظه سقوط ثانویه اقتصاد اروپا در سه ماهه چهارم امسال بسیار محتمل شده است.

شاخص مدیران خرید ای‌اچ‌اس مارکیت که سلامتی اقتصاد اروپا را نشان می‌دهد در ماه جاری از 50.4 واحد ماه سپتامبر به 49.4 واحد سقوط کرده است. رقم کمتر از 50 نشان‌دهنده آب رفتن فعالیت‌های اقتصادی می‌باشد.

در این باره بیشتر بخوانید


وضعیت پی‌ام‌آی بخش خدمات اروپا هم در این ماه بدتر شد و از 48 واحد در ماه سپتامبر به 46.2 واحد سقوط کرد.

جک آلن رینولدز از کپیتال اکونومیکس می‌گوید: افول بیش از پیش پی‌ام‌آی منطقه یورو در ماه اکتبر شاهد دیگری از این است که موج دوم کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد اروپا وارد کرده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف