مسئول کمیته ویژه اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب منصوب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی این وزارتخانه را به عنوان مسئول کمیته ویژه اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب منصوب کرد

  • کد خبر: 683
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 5 آبان 1399 - 19:39

به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از تکاور، درحکم محمد شریعتمداری خطاب به احمد میدری و اعضای این کمیته آمده است : 

 رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در جلسه با ستاد ملی کرونا اوامری را ابلاغ فرمودند که بعضاً در عداد ‌ماموریت ها و مسئولیت های وزارت متبوع قرار دارد. ضروری است در اسرع وقت جلسه ای در این باره تشکیل و با تقسیم کار روشن در اجرای وظایف ابلاغی معظم له ، برنامه عملیاتی جامع تهیه و فورا برای تصویب و اجرا تقدیم ستاد ملی کرونا نماییم. 

 لذا ضمن " تشکیل کمیته ای ویژه" ضروری است در برنامه ریزی ها محورهای زیر بیش از پیش مطمح نظر قرار گیرد: 
 
1-     ارزیابی روشن از میزان و نحوه برآورد و تحویل بسته های حمایتی به اقشاری که در شرایط شیوع کرونا در وضعیت نامطلوبی بسر می برند. 
 
2-    نحوه به کارگیری کمک های مومنانه 
 
3-    اقدام سازمان تامین اجتماعی در 
 
الف: بیمه آسان و سریع بیکاران دارای کد تامین اجتماعی 
 
ب: برآورد نیازهای مالی احتمالی و ارائه راهکار تامین آن به موازات اقدام فوری 
 
ج: پیشنهاد مناسب برای شناسایی دقیق تر بیکاران صاحب کار غیررسمی که اطلاعی از آنها در سازمان های بیمه گر (مثل تامین اجتماعی) وجود ندارد ، اما مورد تاکید رهبر انقلاب است. 
 
د: برآورد منابع مورد نیاز برای اجرا و پیشنهاد به فوریت و به موازات به ستاد ملی کرونا 
 
4-    تمهید مقدمات کافی برای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و همکاری با قرارگاه پیگیری و نظارت کرونا که به امر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایجاد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف