مدیرکل دفتر سرمایه گذاری وزارت صمت:
تولید ملت بلون در اولویت قرار گرفته است

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها گفت: با توجه به این که منسوج بی‌بافت مِلت بِلون ماده اصلی اولیه برای تولید ماسک است، راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام این صنعت در اولویت قرار گرفته است.

  • کد خبر: 688
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 6 آبان 1399 - 11:15

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از شاتا، علیرضا هادی در کارگروه سرمایه‌گذاری معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ملت بلون از صنایع میان‌دستی در صنعت نساجی محسوب می‌شود که از یک لایه الیاف کوتاه تشکیل شده و مهمترین خاصیت این محصول، فیلتر کردن ذرات (فیلتراسیون) است.

وی افزود: کاربرد این محصول در مواد اولیه تولید ماسک، فیلترهای صنعتی و برخی محصولات بهداشتی نظیر پوشک بچه است.

هادی توضیح داد: عمده مواد اولیه مورد استفاده ملت بلون، گرانول پلی‌پروپیلن است که این ماده عمدتا وارداتی است و تولید گسترده‌ای در کشور ندارد.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌ها گفت: برآورد عمده نیاز سالانه در بخش ماسک، حدود 2200 تن، در بخش بهداشتی(پوشک و پد)، حدود 16000 تن و در مجموع معادل 18200 تن برآورد می‌شود.

به گفته او طرح‌های دردست اجرا برای راه‌اندازی مجموعه‌های تولیدی گرانول پلی پروپیلن در کشور همچنان نیمه‌تمام هستند. این طرح های هشت گانه مجموعا می‌توانند سالانه حدود 14 هزار تن گرانول پلی پروپیلن تولید کنند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها افزود: 27 طرح نیز با ظرفیت حدود 55 هزار تن جواز تاسیس گرفته اند و عمده این جواز ها مربوط به سال 99 است.

بیشتر بخوانید:

وی تاکید کرد: درصورت تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام امکان رفع نیاز کشور به این محصول وجود خواهد داشت لذا آن را در اولویت‌های وزارتخانه قرار داده‌ایم.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف