رییس پلیس پایتخت خبر داد
جریمه 6 هزار خودرو در تهران به‌خاطر نزدن ماسک

رئیس پلیس پایتخت چرایی جریمه کردن خودروهایی که در آنها خانواده هستند و از ماسک استفاده نمی‌کنند را تشریح داد و گفت: تا به امروز 6 هزار و 22 جریمه عدم استفاده از ماسک صادر شده است.

  • کد خبر: 694
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 7 آبان 1399 - 10:01

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از مهر سردار حسین رحیمی درباره جریمه کردن خودروهایی که حامل خانواده هستند و از ماسک استفاده نمی‌کنند، اظهار کرد: اینکه بخواهیم ده‌ها و صدها خودرو را متوقف کنیم و از آنها سوال کنیم که آیا خانواده یا مسافر هستند، کار سختی است و حجم نیروی بسیاری می‌خواهد و زمان‌بر است.

وی ادامه داد: هنگامی که افراد به بیرون از خانه می‌روند، باید از ماسک استفاده کنند که این امری طبیعی به شمار می‌رود بنابراین انتظار می‌رود که در خودرو هم از ماسک استفاده کنند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: خودرویی که تک‌سرنشین باشد و راننده‌اش از ماسک استفاده نکرده باشد جریمه نخواهد شد، ولی خودروهایی که دو نفر یا بیشتر سرنشین داشته باشند و ماسک نداشته باشند را حتماً جریمه خواهیم کرد چرا که نمی‌توان جلوی هر خودرو را گرفت و این سوال را پرسید که «خانواده هستید یا خیر؟».
 

صدور 6 هزار و 22 جریمه تا به امروز

رحیمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تاکنون چه تعداد برگ جریمه برای افرادی که از ماسک استفاده نکرده‌اند، صادر شده است؟ گفت: تاکنون 6022 برگ جریمه برای افرادی که در خودرو از ماسک استفاده نکرده‌اند، از سوی پلیس صادر شده است.

وی با اشاره به مبلغ جریمه عدم استفاده از ماسک گفت: همانطور که پیشتر اعلام شده، مبلغ جریمه برای راننده‌ای که از ماسک استفاده نکرده باشد، 100 هزار تومان و به ازای هر نفر که در داخل خودرو از ماسک استفاده نکرده باشد، 20 هزار تومان جریمه می‌شود.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف