معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد
جزئیات تسهیلات جدید کرونایی برای حوزه گردشگری

تسهیلات جدید به کلیه کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می‌یابد. بر این اساس، تاسیسات گردشگری می‌توانند از حداقل 16 میلیون تومان تا 900 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 12 درصد و با دوره تنفس حدود شش ماه بهره‌مند شوند.

  • کد خبر: 718
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 11 آبان 1399 - 11:40

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به گفته ولی الله تیموری معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، که در کنفرانسی ویدیویی برای مدیران استانی این وزارتخانه صحبت می‌کرد، مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری 20 میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین 150 تا 300 میلیون تومان، شرکت‌های حمل و نقل گردشگری 80 میلیون تومان، موسسات آموزش گردشگری 60 میلیون تومان، شرکت‌های عامل تطبیق 50 میلیون تومان، ارزیابان و عوامل تطبیق 16 میلیون تومان، اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین 80 تا 200 میلیون تومان، هتل‌ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از 200 تا 900 میلیون، و هتل آپارتمان‌ها، متل‌ها و مهمانپذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از 200 تا 350 میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین سفره‌خانه‌های سنتی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع‌های گردشگری و آب‌درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی براساس نوع و درجه واحد بین 100 میلیون تا 350 میلیون تومان می‌توانند دریافت کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

مهلت ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات جدید تا پایان آذرماه تعیین شده است. بنابر اظهارات معاون گردشگری، نیاز است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنان‌چه در قالب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می‌گیرند در سامانه دفاتر به نشانی ta.mcth.ir اطلاعات خود را بارگذاری کنند و در صورتی که در گروه سایر واحدها قرار دارند با ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به «جانا» به نشانی myst.mcth.ir  اطلاعات مربوط را ثبت کنند.

تضمین‌ها و وثیقه‌های درنظر گرفته‌شده برای متقاضیان این تسهیلات نیز به این شرح است:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف