همزمان با میلاد پیامبر (ص) انجام می‌شود
واریز کمک هزینه بیکاری هنرمندان در ایام کرونا

مدیرعامل صندوق اعتباری با بیان آغاز صدور«هنرکارت» از واریز کمک هزینه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کرونا از طریق هنرکارت خبر داد.

  • کد خبر: 725
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 12 آبان 1399 - 10:23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدحسین سیدزاده با اعلام این خبر گفت: از زمان آغاز ثبت نام هنر کارت تاکنون بیش از 60 هزار نفر از اعضای صندوق در سامانه هنرکارت ثبت نام کرده اند و برای بیش از 32 هزار نفر از ثبت نام کنندگان از سوی بانک عامل افتتاح حساب شده است که در این هفته به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) کمک هزینه ایام بیکاری کرونا به حساب آن ها واریز می شود.

وی تصریح کرد: هنرکارت، کارت هویتی اعضای صندوق اعتباری هنر محسوب می شود و از این پس خدمات صندوق  در قالب این کارت که عضو شبکه بانکی کشور است به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران عضو ارائه می شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور پس از شیوع کرونا گفت: با توجه به محدودیت فعالیت های مراکز فرهنگی و هنری، با پیگیری های انجام شده در دولت پرداخت کمک هزینه ایام بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا به اعضای صندوق در قالب هنرکارت محقق شد. براین اساس طی این هفته کمک هزینه معیشتی به حساب متصل به هنرکارت اهالی فرهنگ و هنر واریزخواهد شد.

سیدزاده درباره دریافت هنرکارت افزود: با همراهی بانک عامل هنرکارت برای اعضا صادر و طی چند مرحله توزیع خواهد شد و متعاقباً  اطلاعات تکمیلی درباره جزییات دریافت این کارت از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می شود.

بیشتر بخوانید:

 مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان گفت: رایزنی با مجموعه ای از فروشگاه ها و مراکز فرهنگی و رفاهی برای ارائه خدمات به دارندگان هنرکارت در جریان است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف