خسارت هزار میلیاردی کرونا به گردشگری فارس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس از پیش‌بینی خسارت 10 هزار میلیارد ریالی بیماری کرونا به بخش گردشگری استان خبر داد.

  • کد خبر: 728
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 12 آبان 1399 - 11:50

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مصیب امیری گفت: خسارت‌های وارده به تأسیسات گردشگری استان از آژانس‌های مسافرتی گرفته تا هتل‌ها در سه‌ماهه اول شیوع کرونا حدود 6 هزار میلیارد ریال بود و با توجه به اینکه هنوز این ویروس وجود دارد پیش‌بینی می‌شود این میزان خسارات تا پایان امسال به بیش از 10 هزار میلیارد ریال برسد.


وی اظهارداشت: بسیاری از مناطق گردشگری به‌جز همان مدتی که از ابتدای سال تعطیل بودند، بازگشایی شدند و به‌طور متوسط در حال خدمت‌رسانی به مسافران هستند، ولی چون حجم گردشگران بسیار اندک است فعلاً توانسته‌اند خود را سرپا نگه دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ادامه داد: در حال حاضر 150 اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال است.

بیشتر بخوانید:امیری با بیان اینکه بسیاری از اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در روستا‌ها شکل‌گرفته است، تصریح کرد:  در دوره کرونا دولت مصوب کرد تا تسهیلاتی که به مناطق بوم‌گردی و گردشگری داده شده است تا سه ماه امهال شود، که با توجه به دوام شرایط کرونایی، وزارتخانه در حال پیگیری است که این مهلت را تا پایان سال افزایش دهد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف