در پی شیوع کرونا
افزایش نرخ بیکاری در نیوزیلند

نرخ بیکاری در نیوزیلند به علت شیوع ویروس کرونا به رقم بی سابقه 5.3 درصد رسید.

  • کد خبر: 738
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 14 آبان 1399 - 13:06

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شینهوا، اداره آمار نیوزیلند اعلام کرد تعداد افراد بیکار در این کشور با افزایش بی سابقه 37 هزار نفر در سه ماهه منتهی به سپتامبر به علت شیوع بیماری همه گیر کووید 19 که به بازار کار این کشور آسیب زده است، به تعداد 151 هزار نفر رسید.
اداره آمار نیوزیلند گفت، در سه ماهه منتهی به سپتامبر سال 2020، 37 هزار نفر دیگرهم بیکار شدند که در مقایسه با سه ماهه منتهی به ژوئن 32.5 درصد افزایش را نشان می‌دهد. در این سه ماهه 22 هزار نفر کمتر از سه ماهه ژوئن به کار گرفته شدند و نرخ بیکاری در نیوزیلند به علت شیوع کرونا به 5.3 درصد رسید.
آمار نشان داد این 37 هزار نفر افزایش بزرگترین افزایش سه ماهه بیکاری از سال 1986 است.اداره آمار نیوزیلند گفت، بزرگترین افزایش بعدی در یک سه ماهه در سه ماهه ژوئن در سال 2009 در بحران مالی جهانی ثبت شد، زمانی که تعداد افراد بیکار 18 هزار نفر افزایش یافت.
این اداره گفت، زنان از زمان شروع شیوع کووید 19 و اجرای اقدامات احتیاطی که بر بازار کار نیوزیلند تاثیر منفی داشت، وضعیت بدتری نسبت به مردان دارند.
اندرو نیل مدیر بازار کار گفت "نرخ بیکاری زنان و مردان در طی سه این ماهه به ترتیب 1.2 و 1.3 درصد افزایش داشته است، اما بررسی تغییرات فصلی در حال حاضر تنها بخشی از ماجرا را بیان می‌کند. "

بیشتر بخوانید:


"در سه ماهه مارس 2020 بازار کار نیوزیلند قبل از تأثیر کووید 19 هم دچار مشکل بود. تغییرات بین آن زمان و سه ماهه سپتامبر 2020 نشان می‌دهد در حالی که هر دو جنس تحت تأثیر منفی قرار گرفته اند، اما زنان بیشتر از مردان آسیب دیده اند. "

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف