یک روانپزشک در گفت‌وگو با کرونومی مطرح کرد
راه‌های برون‌رفت از فرسودگی شغلی درمان‌گران

استاد روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افزایش حجم کار کارکنان مراکز درمانی و به ویژه کادر درمان، تبعات بسیاری از جمله فرسودگی شغلی را به دنبال داشته است برای پیشگیری یا برطرف کردن این عارضه باید براساس استانداردهای جهانی عمل کرد.

  • کد خبر: 752
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 17 آبان 1399 - 11:14

علی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: فرسودگی شغلی محصول استرس طولانی مدت در محل کار است. علائم این سندرم زمانی آشکار می‌شود که توانایی‌های فرد برای تقاضاهای محیط کار کافی نباشد. در واقع همان اتفاقی که متاسفانه این روزها در بسیاری از مراکگز درمانی در حال رخ دادن است.

او  افزود: فرسودگی شغلی شامل سه بعد خستگی هیجانی، مسخ شخصیت و کاهش احساس کفایت شخصی است. فرسودگی پزشکان از این نظر حائز اهمیت است که پیامدهای منفی بر مراقبت از بیمار، هزینه‌های سیستم بهداشتی و سلامت خود پزشکان دارد.

این روانپزشک ادامه داد: پس از شیوع کرونا و درگیری 24 ساعته مراکز درمانی با روند روزافزون این بیماری، کارکنان مراقب سلامت در معرض بیماری‌های مختلف عفونی قرار دارند .آن ها در معرض خطرات شغلی بسیاری قرار داشته و مرتبط با شغل خود فشارهای روانی قابل توجهی را تحمل می‌کنند. این امردر هنگام پاندمی بیماری‌های عفونی در مقیاس جهانی از اهمیت بیشتری برخوردار است و می‌تواند منجر به استرس و فرسودگی شغلی در میان کارکنان مراقب سلامت شود.

طلایی تاکید کرد: از اواخر سال گذشته با شیوع سریع پاندمی و یروس کرونا 2019 کارکنان مراقب سلامت به سرعت تحت تأثیرفشار روانی و شغلی از جمله ترس از سلامتی، تنهایی، اضطراب و بیخوابی قرار گرفته‌اند، زیرا آنها با خطر مواجهه بیشتر، حجم کار بیشترو معضلات اخلاقی در طول مراقبت روبرو هستند و باید با یک محیط بالینی که به طور مداوم تغییرمی‌کند مقابله کنند. در مطالعات مختلفی که در طول پاندمی انجام شده است میزان بروز فرسودگی شغلی در بین کارکنان مراقب سلامت بین 30تا 55٪ تخمین زده شده است که رقم بالایی است و با ادامه شیوع بیماری، افزایش هم خواهد یافت.

در این باره بیشتر بخوانید

به گفته او در بررسی مسائل فرسودگی شغلی ، هم راهکارهای متمرکز بر فرد و هم راهکارهای سازمانی مورد نیازاست.  راهکارهای مبتنی بر فرد شامل ذهن آگاهی ، آموزش مدیریت استرس، آموزش مهارت های ارتباطی، برنامه‌های تمرینی و تلاش برای مراقبت از خود مورد توجه قرار می‌گیرد اما  مهم‌ترا ز این موضوع، راهکارهای خاصی ارائه شده‌اند که بر اساس آن ها، سازمان‌های بهداشتی درمانی باید برای ارتقای سطح سلامت پزشک و برطرف نمودن فرسودگی شغلی در نظر بگیرند  از جمله این راهکارها عبارت است از تهیه منابع ضروری به میزان کافی شامل PPE، تختخواب، دارو، ونتیلاتور، دستورالعمل‌های آموزشی و به روزرسانی های تحقیقات. در کنار آن، ارائه ی راهنمایی های مداوم و به روز برای کارکنان جهت مدیریت بیماران به طور منظم. و همچنین استخدام کارکنان اداری، بهداشتی و درمانی بیشتر از جمله دستیاران پزشکی ، منشی، کارکنان اموراداری و متخصصان تریاژ جهت کاهش بار پزشکان در بخش های بالینی از انجام کارهای غیربالینی

این روانپزشک همچنین افزود: افزایش نیروی کار پزشکان با استخدام پزشکان بیشتر، پرستار و دستیاران پزشکی، ارائه‌ی خدمات پزشکی و روانپزشکی از راه دور برای رفع نیازهای پزشکی و روانپزشکی بیماران و کارکنا،  حمایت از بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و پروتکل های مدیریت قرنطینه با برقراری ارتباط با مدیران، کاهش بار کاری بیش از حد توسط برنامه ریزی برای زمان استراحت ، محدود نمودن ساعات کار در بخش های اورژانس و مراقبت های ویژه و ... از مهترین روش‌های کمک به حفظ انگیزش شغلی در کادر درمان و پیشگیری از فرسودگی شغلی است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف