رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کرد
مبارزه با کرونا درگرو همکاری مردم و رعایت پروتکل هاست

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با اشاره مشکلات فراوان مردم عزیز و بزرگوار در روند مبارزه بیش از هشت ماهه با ویروس کرونا گفت: تنها با همکاری مردم و رعایت دقیق همه دستورالعمل های بهداشتی می توانیم شاهد یک آرامش بیشتر در جامعه در مبارزه با کرونا باشیم.

  • کد خبر: 755
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 17 آبان 1399 - 12:02

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از سایت دولت، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه اجرای دقیق‌تر و شدیدتر پروتکل‌های بهداشتی نیاز به تمهیدات خاصی دارد، افزود: مسأله این است که اگر چه تأمین سلامت مردم اولویت اول و اساسی دولت است، اما در کنار آن تأمین معیشت و اداره امور فرهنگی و اجتماعی نیز نباید مورد غفلت قرار گیرد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید زنجیروار و بهم‌پیوسته باشد، اظهار داشت: درست است که ماسک زدن بسیار مهم است، اما تنها اکتفا به استفاده از ماسک کافی نیست و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از اجتماعات و اجرای سایر مقررات بهداشتی نیز به اندازه استفاده از ماسک ضروری و لازم است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از جدی‌ترین مشکلات در زمینه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی اجتماعات و دورهمی های خانوادگی بویژه با شروع فصل سرما است، تصریح کرد: در جلسه امروز مقرر شد، قرارگاه مقابله با کرونا، بررسی‌های لازم را انجام دهد تا چنانچه نیاز به مقررات جدیدی برای رعایت در زمینه اجتماعات خانوادگی مورد نیاز بود، تهیه و به جلسه آینده ستاد مقابله با کرونا ارایه شود.

رئیس جمهور یادآور شد: با فرا رسیدن فصل سرما به طور طبیعی حضور مردم در فضاهای در بسته و سرپوشیده بیشتر می‌شود که به طور طبیعی تهویه مناسب این فضاها سخت است و لذا ضرورت دارد مردم تا حد امکان از اجتماع در فضاهای سرپوشیده پرهیز کنند و چنانچه ناچار به حضور در چنین مکان‌هایی بودند، زمان حضورشان را هر چه بیشتر کوتاه کنند.

دکتر روحانی با بیان اینکه آزادی انتخاب محل سکونت و رفت و آمد جزو حقوق اساسی و شهروندی همه مردم است، اظهارداشت: این دسته از حقوق شهروندی مردم به هیچ وجه نباید ناقض حقوق عمومی و سلامت اجتماعی جامعه باشد چرا که نقض نکردن معیارهای سلامت اجتماعی جزو تکالیف عمومی و شهروندی است که باید در کنار حقوق عمومی و شهروندی به شکل توأمان رعایت و تأمین شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: همه تلاش ما این است که در کنار تأمین سلامت مردم ملاحظات گردش چرخ تولید و تأمین معیشت مردم نیز لحاظ شود تا مردم بتوانند در کنار تلاش برای تأمین معاش خود سلامت خود و دیگران را نیز حفظ کنند که این بزرگترین کمک ما به کادر درمانی کشور خواهد بود.

دکتر روحانی مواجهه مردم در برابر شیوع کرونا را موضوعی سهل و در عین حال ممتنع توصیف و تصریح کرد: مقابله با شیوع کرونا در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، موضوعی سهل، اما در صورت بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و درگیر بیماری شدن برای آحاد جامعه کادر درمانی و کلیت کشور موضوعی ممتنع و سخت خواهد بود، لذا برای عبور از این شرایط دولت به همکاری و هم‌افزایی همگانی نیاز دارد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در جلسه امروز تصمیم گرفته شد که از 20 آبان تا 20 آذر به غیر از کسب و کارهایی که مربوط به تأمین مواد غذایی و دارویی مردم هستند، ساعت پایان کار بقیه  مشاغل 6 عصر باشد که این محدودیت‌ها اگر چه ممکن است سختی‌هایی ایجاد کند، اما قطعاً می‌تواند به جلوگیری از انتقال سریع و راحت بیماری کمک کند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف