بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونا در گیلان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به تشکیل 29 هزار و 528 فقره پرونده در مجموع برای دریافت تسهیلات کرونا در استان گفت: تا کنون سه هزار و 174 میلیارد ریال تسهیلات کرونا در استان پرداخت شده است.

  • کد خبر: 757
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 17 آبان 1399 - 13:04

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، عباس علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا کنون از مجموع پرونده ها ،  برای  25 هزار و 711  پرونده ،  سه هزار و 174 میلیارد ریال  توسط بانک های عامل در استان پرداخت شده است.

وی تسهیلات درخواستی استان را سه هزار و 802 میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: حدود 628 میلیارد ریال دیگر از پرداخت تسهیلات باقی مانده  که پرداخت ها برای این امر همچنان ادامه دارد.

دولت به ازای هر کارفرما که به صورت خویش فرماست مبلغ 60 میلیون  ریال و به ازای شغل هایی که به صورت غیر رسمی و بیمه ای کار انجام می دهند، 80 میلیون ریال پیش بینی کرده است.
همچنین در مرحله مشاغل آسیب دیده برای واحدهایی که بر اساس پروتکل هایی که دولت مشخص کرده و موظف به تعطیلی واحدهای تولیدی و خدماتی خود شدند برای هر شغل بیمه ای 160 میلیون ریال اما برای شغل های متاثر از کرونا که خود واحدهایشان را تعطیل کرده بودند 120  میلیون ریال در نظر گرفته است. برای مشاغلی همچون رانندگان که به صورت خویش فرما کار می کنند نیز 60 میلیون ریال تسهیلات پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

گیلان دومین استان درگیر در جریان شیوع کرونا در کشور بود .  دریافت تسهیلات کرونا برای چندین مرتبه تمدید شد که آخرین مهلت آن پایان مهر ماه بود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف