آژانس محیط زیست اتحادیه هشدار داد
افزایش بی‌رویه استفاده از پلاستیک در اروپا

به رغم تصور اولیه درباره مزایای قرنطینه‌های کرونایی برای احیای محیط زیست، به تازگی و پس از گسترش روزافزون استفاده از وسایل پلاستیکی، نگرانی‌های زیست‌محیطی نیز در این‌باره افزایش پیدا کرده است.

  • کد خبر: 759
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 18 آبان 1399 - 08:43

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از دویچه وله، آژانس اروپایی محیط زیست اعلام کرده که همه‌گیری ویروس کرونا تنها در کوتاه مدت تاثیر مثبت بر محیط زیست داشته و به تدریج اثرات منفی آن آشکار می‌شوند.

بر اساس این گزارش در ابتدا به دلیل محدودتر شدن رفت و آمد و افزایش کار از خانه کیفیت هوا در بسیاری از شهرهای اروپا بهتر شده بود اما به تدریج با افزایش مصرف پلاستیک تاثیرگذاری همه‌گیری کرونا بر محیط زیست منفی شده است.

دلیل این امر نیز استفاده بسیار بیشتر از قبل از مواد پلاستیکی است از جمله ماسک‌ها و  دستکش‌های یک بار مصرف، لباس‌های پلاستیکی که به منظور حفاظت از ویروس استفاده می‌شوند و نیز بطری‌های حاوی مواد ضدعفونی‌کننده.

علاوه بر این‌ها بسیاری از رستوران‌ها در اروپا که تنها مجاز به ارسال غذا به بیرون هستند از ظروف پلاستیکی استفاده می‌کنند. همچنین بسته بودن فروشگاه‌ها یا محدودیت بیرون رفتن از خانه منجر به افزایش خرید‌های آنلاین شده و این محصولات نیز اکثرا در بسته‌بندی‌های پلاستیکی ارسال می‌شوند

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف