با موافقت هیات وزیران و تا آخر امسال
اجاره‌بهای املاک دولتی در اختیار بخش خصوصی بخشیده شد

معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات وزیران دررابطه با بخشودگی اجاره‌بهای اماکن دستگاه‌های اجرایی که در اختیار بخش خصوصی هستند را ابلاغ کرد و براین اساس تا پایان اسفند اجاره بهایی دریافت نخواهد شد.

  • کد خبر: 785
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 20 آبان 1399 - 10:26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا هیات وزیران با توجه به محدودیت‌های مقرر توسط ستاد کرونا و عدم امکان انتفاع از اماکن استیجاری دستگاه‌های اجرایی که در اختیار بخش خصوصی است با بخشودگی همه یا بخشی از اجاره‌های این اماکن موافقت کرد.  

در توضیح این مصوبه آمده است: با توجه به محدودیت‌های مقرر توسط ستاد ملی کرونا و عدم امکان انتفاع ازاماکن استیجاری به ترتیب و میزان پیش‌بینی در قرارداد اجاره و به تبع عدم تحقق دین ناشی از قرارداد اجاره، کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بر پایه مصوبه ستادملی مقابله با کرونا و تشخیص و احراز موضوع،حسب مورد و به تناسب،همه یا بخشی از اجاره‌بهای اماکن یادشده به بخش خصوصی را تا پایان اسفند ماه سال 1399دریافت نکنند.

بیشتر بخوانید

همچنین مطابق این مصوبه مقرر شده است که دستگاه های اجرایی پرداخت اجاره‌بها یا بازپرداخت تسهیلات بهره‌برداران مزبور را تا پایان همه‌گیری بیماری کرونا و یا حداکثر به مدت یک سال هرکدام که زودتر تحقق یافت، به تعویق بیندازند.

لازم به توضیح است که این بخشودگی توسط هیات وزیران در جلسه 14 آبان 1399 به پیشنهادهای شماره 97393،100،02 مورخ 27 مهر 1399 وزارت راه و شهرسازی و شماره 198550 مورخ 11 آبان 1399 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استناد اصل یکصدو سی هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده است.

 

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف