پرداخت تسهیلات کرونایی به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با پایان مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی در آخر مهرماه، بیش از 230 میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه و مشاغل فرهنگی آسیب دیده از کرونا در استان قزوین پرداخت شد.

  • کد خبر: 787
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 20 آبان 1399 - 10:28

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اعلام کرد: در مجموع، 1244 فقره پرونده و بالغ بر 2426 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه قزوین در سامانه کارا ثبت‌نام کردند.

وی تسهیلات درخواستی اصحاب فرهنگ و هنر استان در این سامانه را بیش از 325 میلیارد  ریال اعلام کرد و گفت: از این مقدار، بیش از 230 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه این تسهیلات به جهت جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای این بخش ناشی از محدودیت‏‌ها و بیکاری‏‌های تحمیلی مستمر از کرونا است افزود: با توجه به مصوبات جلسه 28 کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ستاد ملی کرونا، اعطای تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب‌دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه ادامه خواهد داشت. استمرار پرداخت این تسهیلات، مستلزم ابلاغ دستورالعمل ویژه‌ای بصورت مشترک از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که پیش‌نویس این دستورالعمل به زودی ابلاغ خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

این دستورالعمل به صورت هدفمند کسب و کارهای نیازمند حمایتی افزون‌تر و نیز میزان حمایت‌ها را تعیین خواهد کرد. طبق مفاد پیش‌بینی‌شده امکان بهره‌مندی دوباره کسب و کارهای آسیب‌دیده، افزون بر تسهیلات دریافتی در مرحله اول نیز فراهم است.
اسماعیلی در پایان گفت: فرآیند اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونایی طبق اطلاعات دریافتی از وزارت کار تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف