کاروان «100استارتاپ» به هفته چهارم رسید؛
1.6 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌های برگزیده

رویداد «100 استارتاپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که هر سال روی 100 استارتاپ مرحله‌ بذری تا 20 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند. این نهاد با حمایت تاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق و همکاری شبکه‌ای از فعالان و نقش‌آفرینان زیست‌بوم کارآفرینی، فرآیند شتاب‌گیری این استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل می‌کند.

  • کد خبر: 788
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 20 آبان 1399 - 13:20

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با گذشت 4 هفته از کاروان سرمایه‌گذاری استانی این مجموعه، از مجموع 267 طرح ثبت نامی، 32 تیم به داوری نهایی راه یافتند که در نهایت 8 تیم برای سرمایه‌گذاری برگزیده شدند، که تاکنون 4 تیم موفق به جذب سرمایه قطعی به ارزش یک میلیارد و ششصدو پنجاه میلیون تومان شده‌اند و مابقی در مرحله بررسی موشکافانه قرار دارند.

مجموعه 100استارتاپ، به عنوان پلتفرم سرمایه‌گذاری مرحله بذری و پیش‌بذری، به دلیل شیوع موج سوم بیماری کرونا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود تصمیم به راه اندازی کاروان سرمایه‌گذاری استانی به صورت مجازی گرفته است، این مجموعه هر هفته در قالب کاروان سرمایه گذاری استانی به یکی از استان‌ها سفر می‌کند.
 

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، صندوق نوآوری و شکوفایی، موسسه دانش‌بنیان برکت، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان خراسان‌رضوی، بنیاد برکت، شناسا، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی گیلان و نهاد های مربوطه استان ها، همراهان 100استارتاپ در برگزاری  کاروان استانی سرمایه‌گذاری هستند. همچنین این رویداد با همکاری همراهانش در سایر استان‌های کشور نیز به زودی برگزار خواهد شد.

کاروان «100 استارت‌آپ» تلاش می‌کند علاوه بر کمک به تازگی و پویایی زیست‌بوم کارآفرینی نوآورانه، فرصت‌های بهتری برای استارتاپ‌هایی با راه‌حل‌های فناورانه و محصول‌محور فراهم کند.

تاکنون در این کاروان تیم‌های ویدابیا از استان خراسان رضوی، تیم ویراویراست از استان فارس، ایران نگری از استان قزوین، استودیو بازی سازی دیاکو از استان خوزستان موفق به جذب سرمایه شده‌اند. در ماه آینده برنامه این کاروان در هفته پنجم 8 آبان ماه در قالب کاروان سرمایه گذاری کشوری طرح‌های ثبت نامی کل کشور به روند خود ادامه خواهد داد. همچنین در هفته ششم 15 آبان‌ماه در استان گیلان، هفته هفتم 22 آبان ماه در استان قم و در هشتمین هفته 29 آبان ماه در استان هرمزگان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

 

تیم‌های استارتاپی میتوانند برای ثبت طرح‌های کسب و کاری خود از طریق سایت 100استارتاپ اقدام کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف