پرداخت 7 میلیارد تومان تسهیلات به گردشگری همدان

معاون گردشگری میراث فرهنگی همدان از پرداخت 70 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به تأسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در همدان خبر داد.

  • کد خبر: 815
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 25 آبان 1399 - 11:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از خبرنگار مهر، علی خاکسار صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور اعضای انجمن حرفه‌ای گردشگری همدان گفت: اثرات منفی کرونا و پیامدهای مخرب آن بر گردشگری بسیار دامنه‌دار و طولانی مدت خواهد بود.

معاون گردشگری میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: هماهنگی و همکاری مستمر فعالان گردشگری و بخش دولتی می‌تواند بر مدیریت بیماری کرونا و کاهش اثرات منفی آن مؤثر باشد.

خاکسار با بیان اینکه طول دوره بیماری و زمان نابودی و یا کشف واکسن و داروی خاص آن مشخص نیست، ادامه داد: باید با همزیستی و استفاده از روش‌های ایمن و هوشمند، سفر و گردشگری نیز همانند دیگر فعالیت‌ها و مشاغل فعالیت خود را آغاز کنند
وی از پرداخت 70 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به تأسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در همدان خبر داد و گفت: 42 بنگاه از تأسیسات گردشگری در استان همدان موفق به دریافت 70 میلیارد ریال تسهیلات تأسیسات گردشگری آسیب‌دیده از شیوع کرونا شدند.

خاکسار با تاکید بر اینکه از ابتدای شروع ویروس کرونا صنعت گردشگری استان همدان بیشترین آسیب را متحمل شد و بیشتر بنگاه‌ها دچار رکود و حتی تعطیل شدند، گفت: برای جبران بخشی از خسارات تأسیسات گردشگری، تسهیلاتی با کارمزد 12 درصد در نظر گرفته شد که با اطلاع رسانی و پیگیری از تعداد 180 واحد گردشگری همدان، 65 واحد از تأسیسات گردشگری با درخواست 110 میلیارد ریال تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام و از این تعداد 42 بنگاه، موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ 70 میلیارد ریال شدند.

بیشتر بخوانید:

معاون گردشگری میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان نرخ کارمزد بالای تسهیلات، دوره تنفس و مدت بازپرداخت کوتاه و عدم اطمینان از توان بازپرداخت اقساط به دلیل نداشتن چشم انداز روشن و پیش‌بینی اتمام بیماری و رونق دوباره کسب و کارها را از دلایل عدم استقبال مشمولان از دریافت این تسهیلات عنوان کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف