با تصویب ستاد ملی کرونا و تا پایان دوره پاندمی
کمک به مراکزدرمانی در حکم هزینه‌قابل‌قبول‌ مالیاتی است

هرگونه کمک‌ نقدی و غیرنقدی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سوی اشخاص و شرکت‌ها تا پایان دوره پاندمی کرونا به عنوان هزینه‌های قابل قبولی مالیاتی در نظر گرفته می‌شود.

  • کد خبر: 818
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 25 آبان 1399 - 16:51

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، ستاد ملی مدیریت کرونا با گذراندن یک مصوبه جدید، «احتساب کمک‌های نقدی و غیرنقدی کرونایی افراد حقیقی و حقوقی برای تامین لوازم و تجهیزات مصرفی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و سایر مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی» را تمدید کرد.

متن این مصوبه پیش‌تر در سی‌امین جلسه کارگروه مقابله یا پیامدهای اقتصادی کرونا که روز چهارشنبه بیست و یکم آبان ماه به ریاست دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد، بررسی و تصویب شده بود و حالا با تصویب در ستاد ملی کرونا، اجرایی شده است. زمان اجرای این مصوبه تا پایان دوره شیوع کرونا خواهد بود و تایید و اعلام رسمی پایان کرونا بر عهده ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا است.

بیشتر بخوانید


بر این اساس با این مصوبه پیش‌بینی می‌شود که کمک‌های نقدی و غیر نقدی افراد حقیقی و حقوقی برای تامین تجهیزات مصرفی و مورد نیاز بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها افزایش یابد.

هزینه قابل قبول مالیاتی چیست؟ در همه  کسب‌وکارها این موضوع قابل توجیه است که برای کسب درآمد، به تحمل مخارجی در ارتباط با فعالیت شرکت نیاز است ولی این نکته را باید توجه داشت که هزینه‌های انجام شده و ارائه شده به اداره دارایی در خصوص مالیات‌ها، هنگامی پذیرفته می‌شود که کاملا مرتبط با فعالیت همان واحد تجاری باشد. این هزینه‌ها از درآمد مشمول مالیات اشخاص و شرکت‌های کاسته می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف