همزمان با واریز یارانه‌های نقدی
پنجمین قسط وام یک میلیونی کرونا کسر شد

یارانه نقدی آبان‌ماه هفته گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و این ماه، پنجمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا از حساب سرپرستان خانوار کسر شد و 25 قسط دیگر باقی مانده است.

  • کد خبر: 824
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 26 آبان 1399 - 10:28

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، اوایل امسال با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و فعالیت برخی کسب و کارها محدود شد و به تبع آن درآمد افراد جامعه کاهش یافت و دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که 23 میلیون خانوار هستند، واریز کند.

منابع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود.

اما با اعلام رییس جمهوری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به چهار درصد تغییر کرد. یعنی سود 12 درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه‌بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از 24 ماه به 30 ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه 35 هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.

براساس اعلام 22 خردادماه دولت، در مجموع 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار معادل 87 درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.

بیشتر بخوانید:

کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه شروع شد و تا کنون پنج قسط معادل معادل 175 هزار تومان از حساب خانوار کسر شده است. 25 قسط دیگر نیز طی ماه‌های آینده از حساب بانکی یارانه افراد کسر می‌شود. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال 1401 کسر خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف