قربانی بزرگ پاندمی چه چیزی است؟
تاثیر منفی نابسامانی تحصیلی دوران کرونا بر یک نسل

بشر همچنان برای مقابله با بیماری همه‌گیر کرونا تلاش می‌کند و بارزترین قربانی تمام بلاتکلیفی‌ها که اکنون جهان را درگیر خودکرده، اقتصاد جهانی عنوان شده‌است اما دولت‌ها در حال درک این موضوع هستند که اقتصادها سرانجام روی پای خود خواهند ایستاد اما خساراتی که به دلیل وقفه ناگهانی تحصیل به دانش‌آموزان واردشده است ممکن است هرگز به‌طور کامل جبران نشود.

  • کد خبر: 825
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 26 آبان 1399 - 10:39

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از دیلی تایمز، به نظر می‌رسد که همه‌گیری حدود 1.6 میلیارد دانش‌آموز را از تحصیل بازداشته  و در پاکستان نیز تحصیلات حدود 40 میلیون دانش‌آموز تحت تاثیر قرارگرفته است و  احتمال دارد که این مورد به یک مشکل طولانی‌مدت تبدیل شود.

کودکان چگونه می‌توانند تمام‌وقت ازدست‌رفته را جبران کنند به‌خصوص اگر موج دوم به تعطیلی مجدد مدارس در سراسر جهان منجر شود و تولید واکسن مدت‌زمان زیادی طول کشد؟

تعدادی از مدارس با موفقیت به یادگیری آنلاین روی آورده‌اند که قابل‌تحسین است اما بااین‌وجود اکثریت قریب به‌اتفاق دانش‌آموزان از تحصیل بازمی‌مانند زیرا در بیشتر موارد نه مدارس و نه دانش‌آموزان ازلحاظ مالی توانایی فراهم آوردن وسایل موردنیاز را ندارند؛ بنابراین، در حال حاضر این احتمال وجود دارد که نابسامانی تحصیلی به مشکلی تبدیل شود که  یک نسل کامل را تحت تاثیر قرار دهد.

این نگرانی‌ها بدون شک وزارت آموزش‌وپرورش را مجبور کرده است تا هرگونه تصمیم‌گیری در مورد تعطیلی مدارس را یک‌بار دیگر حتی با اعمال محدودیت‌های نسبتا زیاد در سراسر کشور پاکستان به تاخیر بیندازد. به نظر می‌رسد که دولت پاکستان تصمیم گرفته است مدارس را تا زمانی که ممکن است باز نگه دارد و فقط در شرایط اضطراری حاد تعطیل کند.

ناگفته نماند، دولت همه خطرات مرتبط با باز نگه‌داشتن مدارس را درک می‌کند اما این خطری است که باید در جهت منافع ملی بزرگ‌تر درنظر گرفته شود. اکنون بیش از هر زمان دیگری اجرای بسیار سخت‌گیرانه دستورات دولت مهم است. اگر مدارس نتوانند از این دستورالعمل بسیار مهم پیروی کنند، دولت ممکن است مجبور شود سختگیری بیشتری اعمال کند.

بیشتر بخوانید:

نیازی به گفتن نیست که چند روز آتی و هفته‌های آینده بسیار حیاتی خواهند بود اما امیدواریم همه‌کسانی که از نگهداری کودکان در مدارس نگران هستند، به‌ویژه معلمان و والدین، اطمینان حاصل کنند که همه دانش‌آموزان تمام قوانین ایمنی را با دقت رعایت می‌کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف