رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران؛
30 درصد واحدهای آرایشگری تهران تعطیل شده اند

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با بیان اینکه با شیوع کرونا مشتریان این واحدهای صنفی بسیار کاهش پیدا کرده است، گفت: با کاهش مشتریان هم اکنون از 2400 واحد صنفی در تهران، بیش از 30 درصد تعطیل شده اند.

  • کد خبر: 848
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 28 آبان 1399 - 12:43

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از تحلیل‌بازار «عباس گلشن»افزود: واحدهای صنفی آرایشگران تهران در گروه شغلی 2 قرار دارند و باید فعالیت این واحدهای صنفی ساعت 18 تعطیل شود در غیراینصورت اگر به تذکرات اتحادیه و بازرسان اتاق اصناف توجه نکردند با اعمال جریمه در نهایت باید پلمب شوند.

 

ضرورت استفاده از مواد ضدعفونی کننده

وی بیان کرد: به علت ضرورت رعایت مسایل بهداشتی در واحدهای صنفی آرایشگران مردانه، همه همکاران ما ملزم هستند در مقابله با بیماری کرونا و سلامتی کارکنان خود از مواد ضدعفونی کننده بعد از اصلاح هر فردی استفاده کنند و اگر موردی وجود داشت که رعایت نشده باشد، شهروندان می توانند آن را به این اتحادیه اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران اظهارداشت: پیش از شیوع بیماری کرونا بیش از 8 هزار نفر در واحدهای صنفی آرایشگران تهران مشغول کار بودند، اما با توجه به افزایش قابل توجه هزینه ها، در حال حاضر این واحدهای صنفی با 30 تا 40 درصد نیروی انسانی فعالیت می کنند.

 

نرخ ها اصلاح تغییر نکرده است

گلشن با بیان اینکه با افزایش هزینه ها و به خصوص لوازم بهداشتی هنوز ما قیمت ها را تغییر ندادیم، گفت: نرخ آرایشگران مردانه در تهران طبق روال سال های گذشته ابتدای هرسال تعیین و به واحدهای صنفی خود ابلاغ می شد، اما با وجود افزایش هزینه ها و قیمت ها نرخ ها تغییر نیافته است.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران اظهارداشت: همانطوری که دولت تاکید کرده در صورتی که هر واحد صنفی نیروی انسانی خود را تعدیل نکند به ازای هر نفر 12 میلیون تومان تسهیلات دریافت می کند؛ با وجود پیگیری های لازم، تاکنون هیچ یک از واحدهای صنفی آرایشگران تهران از وام 12 میلیون تومانی نیز استفاده نکرده اند.

گلشن با بیان اینکه قبل از شیوع بیماری کرونا در تهران بیش از 2400 واحد صنفی آرایشگران مردانه فعال بودند، اما کاهش مشتری سبب شده 30 درصد آنها تعطیل شوند، افزود: مغازه داران با باز کردن واحد صنفی خود باید هزینه های زیادی از جمله هزینه آب، برق، گاز، تلفن، کارگر، بیمه و مالیات خود را پرداخت کنند در حالی که کمبود مراجعان به سلمانی ها و آرایشگران درآمد همکاران ما را حدود 80 درصد کاهش داده است و در واقع درآمدی نیست که هزینه ها را پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید

این مقام مسئول در اتحادیه آرایشگران مردانه تهران معتقد است: به علت کمبود مشتری 70 درصد نیروهای شاغل در مغازه های آرایشگری مردانه در تهران قبل از بیماری کرونا تعدیل شده اند، زیرا همکاران ما از عهده هزینه های واحدهای صنفی خود بر نمی ایند.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با بیان اینکه آرایشگری جزو مشاغل سخت محسوب می شود و صاحبان این حرف توانایی تامین هزینه های خود را ندارند، اظهارداشت: به همین منظور دولت باید با ارائه بسته های حمایتی از واحدهای صنفی آرایشگران مردانه حمایت کند تا با کسب درآمد بیشتر واحدهای صنفی یاد شده بتوانند با تامین هزینه های خود سرپا بمانند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف