پیش بینی تحولات بازار انرژی جهان در موج دوم پاندمی

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در یک گزارش به تحلیل و پیش بینی تحولات بازار انرژی جهان در موج دوم پاندمی در جهان براساس نتایج مطالعات موسسات پژوهشی معتبر بین المللی پرداخته است.

  • کد خبر: 866
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 1 آذر 1399 - 10:32

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی  نشان می دهد که براساس پیش بینی مؤسسه تحقیقاتی ریستاد انرژی، انتظار می رود سطح تقاضای جهانی نفت در ماه ژوئیه به متوسط 90/2 میلیون بشکه در روز، در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر، به 90/6 میلیون بشکه در روز، در ماه نوامبر به 93 میلیون بشکه در روز و در نهایت در دسامبر به 94/7 میلیون بشکه در روز برسد.

 براساس گزارش مؤسسه انگلیسی کالانیش انرژی، پیش بینی شده است که خط لوله گاز طبیعی ترانس آناتولی (تاناپ) تا پایان مـاه جاری بـه نـقـطه مورد نظر و پیش بینی شده در قـرارداد میان شـرکـت گس آذری و تـرکیه برسد.

 مهم ترین نگرانی پاکستان در پروژه کاسا 1000، خطرات ژئوپلیتیکی افغانستان و حملاتی است که در بهار و تابستان سال گذشته - درست در زمانی که تاجیکستان و قرقیزستان به صادرات برق به جنوب آسیا مبادرت ورزیده بود - در افغانستان اتفاق افتاد.

نتایج مدل های پیش بینی تقاضای جهانی گاز نشان می دهد که میزان سطح تقاضا در سال جاری 140 میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته خواهد بود. درواقع، حدود 3/5 درصد از تقاضا کاسته خواهد شد.

 نسخه کامل این گزارش در زیر قابل دریافت است.

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف