ستاد ملی کرونا در دوره تشدید محدودیت‌ها تصویب کرد
تمهیدات گسترده مالیاتی برای همه مشاغل کشور

با تصویب ستاد ملی کرونا در جلسه امروز شنبه یکم آذرماه ضمن تمدید بسیاری از معافیت‌ها و بخشودگی‌های مالیاتی برای همه مشاغل کشور، قرار شد تا پایان سال، همه کسب‌وکارها و به ویژه کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا از حمایت‌های بیشتر اقتصادی نیز برخوردار شوند.

 • کد خبر: 877
 • نسخه چاپی
 • تاریخ خبر: شنبه 1 آذر 1399 - 13:45

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا، به سبب اوجگیری مجدد شیوع بیماری کووید 19 و اعمال محدودیتهای شدید، همه صاحبان همه مشاغل کشور از امروز از حمایت‌های زیر برخوردار می شوند:

 1. موارد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه 1399 تا یکم بهمن ماه 1399 باشد، به مدت یک ونیم ماه تمدید می‌شود. همچنین احکام اجرای ماده (238) قانون مالیات‌های مستقیم و ماده 29 قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می شود.
   
 2. جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب بیست و دوم دیماه 1381(22/10/1381) به شرط آنکه اصل مالیات و عوارض تا پایان سال 1399پرداخت شود، بخشیده می‌شود.
   
 3. مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات برارزش افزوده در دوره سوم و چهارم سال 1399 و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه تمدید میشود.
   
 4. صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (186) قانون مالیات‌های مستقیم تا پایان سال 1399 نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.
   
 5. اجراییات مالیاتی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات‌های مستقیم (وصول مالیات) تا دهم دیماه 1399 برای اشخاص حقیقی متوقف می‌شود.
   
 6. آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده (110) قانون مالیات‌های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه 1399 تا یکم بهمن ماه 1399 باشد، تا تاریخ سی ام بهمن ماه 1399تمدید میشود.
   
 7. مهلت ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده (272) قانون مالیاتهای مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در اجرای مقررات ماده مذکور ملزم به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده هستند، حداکثر تا تاریخ سی ام بهمن ماه 1399 تمدید میشود.

تمدید مجوز مشاغل و امهال پرداخت عوارض شهرداری تا پایان بهمن 99

ستاد ملی کرونا در جلسه امروز شنبه خود همچنین در راستای حمایت از مشاغل و کسب‌وکارها در دوران تشدید محدودیت ها مصوب کرد: تمام مجوزهای صادره توسط دستگاه‌ها و نهادهای قانونی برای کلیه فعالیتها و مشاغل تا تاریخ یکم بهمن ماه 1399تمدید می‌شود. تمامی مراجع صدور مجوز مکلفند اقدامات و اطلاعرسانی لازم به ذینفعان را به عمل آورند.

 همچنین ستاد ملی کرونا مصوب کرد که مهلت پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری‌ها تا یکم بهمن ماه 1399 امهال می‌شود.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف