تا دوم آذرماه 1399 انجام شد
پرداخت 50 درصد تسهیلات کرونایی حمل‌ونقل ریلی

مدیرکل دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: در مجموع 50 درصد رقم تسهیلات درخواستی شرکت های بزرگ حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی پرداخت شده است.

  • کد خبر: 893
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 آذر 1399 - 09:14

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، محسن صادقی، مدیرکل دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  درباره آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی دولت به شرکت های حوزه حمل و نقل گفت: براساس آخرین گزارش ها تا تاریخ دوم آذرماه 1399، از مجموع حدود 2554 میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی کرونا برای 30 شرکت حوزه هوایی، پرونده 29 شرکت با رقمی بالغ بر 2553 میلیارد تومان در مرحله بانک های عامل می باشد که از این تعداد، تسهیلات 9 شرکت با رقمی بالغ بر 1600 میلیارد تومان پرداخت گردیده است.

وی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات حمایتی شرکت های ریلی افزود: از مجموع اعتبار تخصیصی 940 میلیارد تومان برای 69 شرکت ریلی، پرونده 60 شرکت با رقم تقریبی 875 میلیارد تومان در مرحله بانک های عامل می باشد که از این تعداد، تسهیلات 13 شرکت با رقمی حدود 130 میلیارد تومان پرداخت گردیده است.

صادقی از ارسال پرونده تمامی شرکت های هواپیمایی به بانک های عامل خبر داد و  اظهار داشت: پرونده همه شرکت های ریلی مسافری در نوبت بانک های عامل قرار گرفتند.

مدیرکل دفتر ارزیابی های اقتصادی و مدیریت بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تمامی اقدامات لازم در خصوص تسهیل فرآیند اخد تسهیلات کرونا توسط وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است و امید می رود در روزهای آتی پرداخت این تسهیلات توسط بانک های عامل به شرکت ها، با سرعت بیشتری تداوم یابد.

وی در مورد برخی مسائل و مشکلات موجود در دریافت تسهیلات کرونا توسط شرکت های حوزه هوایی و ریلی گفت: در حال حاضر ستاد وزارت راه و شهرسازی راساً نسبت به رفع مشکلات شرکت های باقی مانده در حال اقدام است. با این حال عمده دلیل تاخیر در این زمینه، موضوع ارائه وثائق و تضامین و مشکلات چک برگشتی شرکت ها است.

در همین زمینه بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف