معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی:
بلیت هواپیما و قطار برای بیماران کرونایی صادر نمی‌شود

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: استعلام بیماران تست مثبت کرونا هم از هفته گذشته با همکاری وزارت ارتباطات آغاز شده و از امروز به هیچ عنوان فردی که تست کرونای او مثبت باشد، در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی صدور بلیط برایش صورت نمی‌گیرد و از روز دوشنبه هم این طرح در حوزه حمل و نقل جاده‌ای اجرا خواهد شد.

  • کد خبر: 894
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 3 آذر 1399 - 10:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با شبکه یک با بیان اینکه در حوزه حمل‌ونقل و با توجه به محدودیت‌های کرونایی اقدامات بسیار زیادی  صورت گرفته است گفت: یک هزار و 544 پایانه از جمله پایانه‌های مسافری، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مرزی و بنادر ضدعفونی شده و فاصله گذاری اجتماعی به صورت کامل رعایت شده است.

او ادامه داد: در اوایل کرونا در حوزه راه آهن فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شده بود و در مدت اخیر هم با دستور وزارت بهداشت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی  60 درصد ظرفیت هواپیما برای حمل و نقل مسافر استفاده می شود.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی بیان کرد: هیچ کشوری استفاده از 60 درصدی ظرفیت هواپیما برای پرواز رعایت نشده بود، اما به علت شیوع بیماری کرونا و آنفولانزا اعلام شد که این 60 درصد باید رعایت شود.

او افزود: در اوایل سال مشکلات بسیار زیادی در حوزه استفاده از مواد ضدعفونی و بهداشتی داشتیم که بیش از 10 هزار تن بار یک طرفه از طریق حمل و نقل هوایی وارد کشور شد که البته برخی از این مشکلات به دلیل تحریم‌ها بود که خوشبختانه با همکاری حوزه حمل و نقل هوایی توانستیم این بار‌ها را وارد کشور کنیم.

آدم نژاد همچنین درباره افزایش 10 درصدی قیمت بلیت هواپیما هم گفت: در حوزه حمل و نقل هوایی سازمان هواپیمایی تلاش بسیار جدی کرده تا با کمترین افزایش قیمتی در حوزه هوایی، بلیت صادر کند چرا که هم اکنون در ایران هر نفر صندلی حدود 40 دلار تمام می‌شود.

 بازدید از روند غربالگری مسافران کرونایی در فرودگاه بین المللی مهرآباد

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری امروز دوشنبه سوم آذرماه با حضور در فرودگاه مهرآباد از روند غربالگری مسافران کرونایی از سوی شرکت‌های هواپیمایی بازدید کرد.

به‌ گزارش کرونومی، به  نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی منظور بازرسی واطمینان از اتصال سیستم پذیرش مسافران تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی در فرودگاه بین المللی مهرآباد به وب سرویس ماسک وزارت بهداشت، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از ترمینال های فرودگاه بین المللی مهرآباد بازدید کرد.

دراین بازدید که با حضور نمایندگان سازمان فن آوری اطلاعات انجام شد، سیستم پذیرش مسافر شرکتهای هواپیمایی داخلی از جهت اتصال به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونای وزارت بهداشت مورد بازرسی قرارگرفت.

گفتنی است تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی به سامانه شناسایی بیماران مبتلا به کووید 19 وزارت بهداشت متصل شدند. براین اساس ابتدا درزمان فروش بلیت، وضعیت مسافر ازطریق اتصال به بانک اطلاعاتی بیماران مبتلا به کرونا در وب سرویس ماسک وزارت بهداشت استعلام گرفته شده و درصورت ابتلا مسافر به کرونا، بلیت صادر نمی شود. همچنین وضعیت مسافران در زمان حضور در فرودگاه و هنگام دریافت کارت پرواز از وب سرویس مذکور استعلام و درصورت ابتلا به کووید 19، کارت پرواز صادر نمی شود.

لازم به ذکر است شرایط فوق برای مسافرانی است که به کرونا مبتلا شده و نام آنان در سامانه فوق درج گردیده است. این مسافران پس از بهبود و با داشتن تست منفی کرونا می توانند جهت خرید بلیت اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف