مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد
ارائه غیرحضوری 30 خدمت بیمه‌ای در ایام کرونایی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان با طراحی و اجرای طرح موسوم به 3070 که شامل ارائه غیرحضوری 30 نوع خدمت بیمه‌ای است، در حال کاهش مراجعات حضوری شهروندان به مراکز زیرمجموعه این سازمان و کمک به حفظ فاصله اجتماعی و سلامت عمومی است.

  • کد خبر: 912
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 5 آذر 1399 - 10:27

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: چالش کاهش درآمدها یکی از مشکلات قابل پیش‌بینی در دوران کرونایی برای همه بخش‌ها از جمله سازمان تامین اجتماعی است.

او ادامه داد: وقتی شیوع کرونا بر روی واحدهای صنفی اثر داشته و بسیاری از  این بنگاه‌ها دچار مشکل شده‎اند، بحث بیمه پردازی آنها نیز تحت تاثیر قرار می گیرد که امری طبیعی است، بنابراین به صورت غیرمستقیم کرونا بر درآمدها سازمان تامین اجتماعی، اثر دارد. ما تا پایان آبان این کاهش درآمد و افزایش هزینه‌ها را توانسته‌ایم مدیریت کنیم و خوشبختانه فعلا کرونا مشکل حادی برای ما ایجاد نکرده است .

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برای رفع کاهش درآمد باید منتظر تصمیم‌ها و نحوه جبران این درآمدهای سازمان تامین اجتماعی باشیم.

بیشتر بخوانید

او همچنین در ادامه گفت:از آغاز شیوع کرونا 75 هزار و 500 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تامین اجتماعی بستری و درمان شده‌اند که تقریبا معادل 30 درصد بستری‌های کل کشور است و اکنون نیز 2379 بیمار در مراکز تابعه این سازمان بستری هستند.

سالاری در توضیح برنامه‌های پیش روی سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: طرح 3070 که ارائه 30 خدمت بیمه‌ای به شکل غیرحضوری برای کاهش 70 میلیون مراجعه است، از مهمترین برنامه های ماست که در حال اجرا و تکمیل آن هستیم.

او در ادامه به کمک این سازمان به بیمارستان‌ها اشاره کرد و توضیح داد: به زودی 200 عدد دستگاه ونتیلاتور خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده می شود .سالاری همچنین گفت: در آذر امسال 138 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می شود که 36 تخت آن از نوع ویژه و برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف