تمدید مهلت تکمیل اطلاعات برای متقاضیان وام ودیعه مسکن

بر اساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی، تکمیل اطلاعات متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن آغاز شد. مستأجران برای تکمیل اطلاعات خود تا 20 مرداد فرصت دارند

  • کد خبر: 92
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 14 مرداد 1399 - 10:36

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:‌

« پیرو ثبت نام پیامکی جهت پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستأجران، ضروری است به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام، متقاضیانی که به صورت پیامکی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام نموده اند، با توجه به آخرین رقم سمت راست کد ملی خود  از ساعت 11 صبح روزهای مشخص شده به شرح جدول ذیل با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.»

بر این اساس متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «4» است، در روز 14 مرداد، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «2 و 3» است، 15 مرداد، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «1» است، 16 مرداد، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «5»،«6»و«7» است، 17 مرداد، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «0»،«8»،«9» است، 18 مرداد و کلیه متقاضیان جامانده باید در 20 مرداد نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

بنابر اعلام وزارت راه 2 میلیون و 220 هزار مستأجر برای دریافت وام ودیعه مسکن (مرابحه) ثبت‌نام کرده‌اند. قرار است به مستأجران تهرانی 50 میلیون تومان،‌کلانشهرها 30 میلیون تومان و شهرهای کوچک 15 میلیون تومان وام با سود 13 درصد پرداخت شود. سود ماهانه هر کدام از این وام برای یکسال به ترتیب 540هزار تومان، 320 و 160 هزار تومان است.

امکان بازپرداخت اصل و سود این وام در مدت 36 ماه نیز برای مستأجران فراهم شده است. قسط وام 50 میلیون تومانی ماهانه 1.6 میلیون تومان و وام 30 میلیون تومانی حدود 500 هزار تومان است.