سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد:
الزام استفاده از کارت ملی در اداره ها و حمل ونقل عمومی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از الزام همراه داشتن کارت ملی برای گرفتن خدمت در ادارات و همچنین استفاده از حمل و نقل عمومی، جهت کنترل افراد کرونا مثبت خبر داد.

  • کد خبر: 934
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 8 آذر 1399 - 15:50

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا،  دکتر علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، درخصوص مصوبات امروز ستاد ، تاکید کرد: همراه داشتن کارت ملی برای دریافت هرگونه خدمات، به منظور حفظ سلامتی هموطنان و شهروندان ضروری است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: سامانه ای طراحی شده است که نتایج همه آزمایش های مثبت در این سامانه گردآوری می شود و با کمک این سامانه توانسته ایم از سفر هزار و 748 نفر که قصد سوار شدن به هواپیما، قطار یا اتوبوس داشتند جلوگیری کنیم.
دکتر رئیسی گفت: در این هفته همه ادارات دولتی تعطیل هستند مگر این که بالاترین مقام مسؤول آن اداره الزام داشته باشد که بعضی افراد حضور یابند، همچنین همه مردم برای گرفتن خدمت از ادارات دولتی باید کارت ملی همراه داشته باشند تا اگر در آزمایشگاهی آزمایش آن ها مثبت شده باشد با کدملی مشخص شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به اعمال محدودیت ها از 160 شهر و شهرستان قرمز اکنون در 145 شهر و شهرستان روند بیماری رو به کاهش است.
وی افزود: فقط در 15 شهر و شهرستان شرایط قرمز تغییری نکرده است اما امیدواریم در این هفته شاهد کاهش آمارها در این شهرها باشیم.
وی گفت: تا پایان آذرماه میزان آزمایش های کرونا را به 120 هزار آزمایش در روز خواهیم رساند و با توجه به سرد شدن هوا و بسته شدن پنجره ها مردم باید بسیار مراقب باشند و از هر گونه تجمع و حضور در میهمانی ها پرهیز کنند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف