مدیرکل بیمه‎گری سازمان بیمه سلامت:
ارزيابی وسع برای متقاضيان بيمه رايگان متوقف شد

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ايران گفت: طبق مصوبه ستاد ملی كرونا ارزيابی وسع به دليل شيوع بيماری كرونا تا پايان امسال برای متقاضيان بيمه رايگان كه قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده كنند، متوقف شد.

  • کد خبر: 967
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 10 آذر 1399 - 12:26

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از وبدا، دكتر داود حاج قاسمعلی بیان كرد: براین اساس طبق ابلاغ به ادارات كل استانی، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتی كه خدماتشان محدود به بخش دولتی باشد متوقف شده و به صورت رایگان می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند. 

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: این افراد در صورتی كه بیمه رایگان دریافت كنند، صرفا می توانند به بخش های دولتی سرپایی و بستری بیمارستانها مراجعه كنند.

حاج قاسمعلی گفت: اگر كسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد باید ارزیابی وسع شود و یا بنابرخوداظهاری سرانه مصوب یك سال را پرداخت كند.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: همچنین افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از سوی وزارت رفاه در صورتی كه مشمول دهك 4، 5 و 6 باشند، می‌توانند دفترچه بیمه ایرانیان را با پرداخت 50 درصد دریافت كنند و از این پوشش بیمه ای برای مراجعه به بخش خصوصی هم استفاده كند.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف