سازمان حمایت:
ماسک سه لایه 1000 تومان شد

طبق اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، حداکثر قیمت مصرف‌کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو به 1000 تومان کاهش یافت و حداکثر نرخ فروش از سوی واحدهای تولیدی به مراکز درمانی و شرکت‌های پخش نیز 800 تومان تعیین شد.

  • کد خبر: 980
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 11 آذر 1399 - 13:12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل ازشاتا، در جلسه ستاد لجستیک مقابله با کرونا با حضور رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مقرر شد: در راستای افزایش تولید محصولات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا و با توجه به الزام استفاده از ماسک در کشور و همچنین شرایط قرمز در برخی استان‌ها، سازمان غذا و دارو با فوریت برای توزیع ماسک‌های موجود در محل انبارهای واحدهای تولیدی و شرکت‌های پخش در مراکز درمانی و داروخانه‌های سراسر کشور، تدابیر لازم را اتخاذ کند.  

همچنین در این جلسه ستاد در مورد کاهش قیمت ماسک مصوب شد که  طبق اعلام سازمان حمایت  با توجه به افزایش حجم تولیدات داخلی و ذخیره سازی مناسب در زمینه تولید انواع ماسک حداکثر قیمت مصرف‌کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تایید سازمان غذا و دارو به 1000 تومان کاهش یابد و کلیه مراکز عرضه از جمله داروخانه‌ها، فروشگاههای زنجیره‌ای و اینترنتی و ... مکلف به رعایت حداکثر نرخ مصوب تعیین شده هستند. حداکثر نرخ فروش از سوی واحدهای تولیدی به مراکز درمانی و شرکت‌های پخش نیز 800 تومان تعیین شد.

همچنین سازمان حمایت تاکید کرده که کلیه واحدهای ذیربط از جمله تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان نهایی مکلف به رعایت قیمت‌های مصوب تعیین شده هستند و در صورت عدم رعایت قیمت‌های مذکور از سوی هر یک از عرضه‌کنندگان نهایی، اقدامات قانونی لازم با واحدهای متخلف و سود جو صورت می‌گیرد و سهمیه پارچه تولیدکنندگان خاطی نیز قطع خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است قیمت ماسک سه لایه تا هفته‌های پایانی مهرماه 1500 تومان بود، ‌ اما بر اساس آخرین اعلام سازمان غذا و دارو قیمت مصوب این کالا به 1300 تومان کاهش یافته بود. حالا هم دبیرخانه کمیته لجستیک مقابله با کرونا مجددا قیمت ماسک را 300 تومان کاهش داده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف